Спортивний огляд: перемога молоджіки, приниження сербів і політик Беленюк

Суспільство
11 Червня 2019, 22:16

І то мова про країну, в якій матчі елітного дивізіону футбольного чемпіонату відвідує менше п’яти тисяч людей. Однак клуби одне, а коли грає національна збірна, приглушений футбольний апетит прокидається з новою силою.

 

В нинішньому випадку “на розігріві” виступила молодіжна збірна до 20-ти років, яка зараз виступає на чемпіонаті світу в Польщі. Сьогодні ввечері юні українці вперше перемогли італійців у півфіналі з рахунком 1:0. Це вже тема, про яку можна почути в столичному метро чи в черзі у  супермаркеті.  

 

Приниження “братушок”

 

Українці виграли обидва матчі літнього змагального «вікна» і десятьма очками впевнено очолюють відбірну групу. При цьому особливий ажіотаж викликала перша з цих перемог. Наша команда завдала збірній Сербії найбільшої в її незалежній історії поразки — 5:0. Так гарно українські футболісти не грали дуже давно, якщо й грали взагалі. Впродовж усіх 90-та хвилин господарі чинили на ворота однієї з найміцніших збірних Європи шалений тиск, який не припинявся ні на хвилину і вилився у ґрандіозний розгром. Двічі забив навіть Євген Коноплянка, котрий у своєму клубі, німецькому “Шальке”, майже не грає і відповідно відчуває брак ігрової практики.

 

Та найдошкульніше для сербів те, що приниження вони терпіли не лише на футбольному полі. Матчу передував спільний українсько-хорватський марш вулицями Львова, під час якого сербам, звісно, згадали їх проросійську сутність неодноразово. Однак найчітекіше цю деталь українські ультрас підкреслили, коли перед матчем над “Ареною Львів” залунала мелодія гімну Сербії. Наші фанати приглушили славень образливим співом “Руска курва”, а потім ще й палили на сектора сербську національну символіку.

 

Читайте також: Спортивний огляд: фантомний Павелко, успіх юнаків і сумні реалії Парижа

 

Зрозуміло, що журналістів із Сербії поведінка українців обурила. Правда, висловлюючи свій гнів у матеріалах з України, репортери забувають згадати, що українські ультрас лише зробили реверанс на неодноразові проросійські і антиукраїнські випади балканських колег, на кшталт того, який спостерігався у березні 2014-го, коли белградська “Црвена Звезда” приймала київський “Будівельник” у баскетбольному Єврокубку. Перед грою серби розвирнули російський стяг через усю трибуну, та ще й розмахували чорно-жовто-білою “імперкою” надодачу.

 

Антисуддівський гнів

 

Свою войовничість фанати проявили і в обох перехідних матчах за право грати в елітному дивізіоні українського футболу в сезоні-2019/2020. Причому головними об’єктами нападок були судді. То й не дивно, адже, приміром, у селі Ковалівка на Київщині, яке справедливо називають феодальним землеволодінням сімейства екс-реґіоналів Засух, рефері матчу, в якому місцевий “Колос” приймав одеський “Чорноморець”, призначив у ворота “моряків” відразу три пенальті. Ковалівці реалізували два, завдяки цьому виграли 2:0 і відправильи легендарний одеський клуб у першу лігу. Правда, поряд з суддями ультрас “Чорноморця” обурилися безвіллям своєї команди, яка не проявляла бажання грати впродовж усього сезону-2018/2019. Розправи одеські футболісти уникнули лише завдяки втручанню правоохоронців.

 

Не менш гаряче було й у Луцьку, де друга путівка в Прем’єр-лігу розігрувалася в принциповому Галицько-Волинському дербі між “Волинню” і “Карпатами”. Львівський матч завершився нульовою нічиєю й відповідно фаворитами протистояння ставали волиняни. Переломним виявився епізод за рахунку 1:1 у середині другого тайму, коли оборонець господарів Сергій Сімінін грубо стрибнув суперникові в ноги. Рефері відразу вилучив досвідченого футболіста, залишивши “Волинь” у меншості. А незадовго після того у ворота лучан був призначений пенальті. Теж справедливий.

 

Читайте також: Спортивний огляд: людяність, провінційні амбіції та наш чемпіон в Англії

 

Реалізувавши удар з позначки, “Карпати” зняли питання про переможця, а після того до справи взялися місцеві фанати. На їх думку, арбітр Максим Козиряцький судив упереджено. Врешті, після вибігання ультрас із виламаними пластиковими сидіннями і піротехнікою у руках на поле матч був припинений. Більше того, у підтрибунному приміщенні арбітра начебто вдарив тренер “Волині”Андрій Тлумак. Наслідки скандалу відповідні органи ще розглядатимуть.

 

Як і не остаточно, до речі, втратили прописку у вищому дивізіоні “Волинь” і “Чорноморець”. Річ у тім, що в атестації з великою долею вірогідності відмовлять клубові “Олімпік” з Донецька, молодіжну команду якого відсторонили від участі в чемпіонаті через систематичну участь у договірних матчах. Відповідно одна вакансія звільняється і зараз точаться дискусії, хто це місце повинен зайняти. Серед претендентів, крім “Волині” і “Чорноморця”, ще й остання команда Прем’єр-ліги-2018/2019 київський “Арсенал”, який мав би понизитися в класі напряму. Однак враховуючи, що до фінансування клубу мають стосунок люди, пов’язані з Рінатом Ахметовим, не треба дивуватися, якщо варіанти познущатися над регламентом будуть знайдені знову. А отже війна, яку затіяли ультрас безпосередньо під час матчів, отримає розвиток уже в кулуарах Будинку футболу.

 

Тріумфальне повернення

 

Та не футболом єдиним. Минулого тижня відбулося справжнє повернення у великий спорт найсильнішого українського легкоатлета сучасності, чемпіона світу-2013 зі стрибків у висоту Богдана Бондаренка. У Римі Богдан виграв з результатом 2,31 метра етап “Діамантової ліги”.

 

Для великого українського спортсмена змагання в італійській столиці стали лише другим стартом після майже дворічної перерви, пов’язаної з травмами. Після чемпіонату світу-2017 Богдан переніс операцію на стопі і відновлювався до травня поточного року. Повернення відбулося під час етапу “Діамантової ліги” в Шанхаї. Там Бондаренко з результатом 2,19 м був десятим. У Римі Богдан продемонстрував, як збирається перемагати з урахуванням своїх проблем зі здоров’ям. Бондаренко використовує мінімальну кількість спроб, роблячи акцент на чистоту виконання. Така тактика вже дозволяла йому перемагати раніше й залишається дієвою зараз.

 

Читайте також: Спортивний огляд: Діамантова Ярослава, хокейний примітив і прощання з легендарним Квашею

 

Парламентське марево

 

Бондаренко не приховує, що його метою є успішний виступ на Олімпіаді-2020 і заради цієї мети готовий ще працювати ще понад рік, долаючи дискомфорт у нозі. Натомість борець Жан Беленюк проблем зі здоров’ям не має і в перспективі може стати найтитулованішим українським борцем греко-римського стилю. Цієї весни він став уже триразовим чемпіоном Європи. Крім того, Жан — чемпіон світу-2015 і володар олімпійського срібла-2016.

 

Проте українець руандійського походження, на відміну від Бондаренка, вирішив, що концентруватися виключно на спорті йому не варто. І подався в політику. Причому засвітився відразу під десятим номером у списку президентської політсили “Слуга народу”.

 

Звісно, Беленюк з його язикатістю відразу став об’єктом ретельних досліджень опонентів президента Зеленського. Шукати скелетів у шафі довго не довелося. Того ж дня, коли “Зе-команда” оголосила свій склад, Мережею стрімко розлетілася світлина, на якій Беленюк під час Олімпади-2016 фотографується з російською топ-пропагандисткою Скабєєвою. Власне, у такій вибірковості й полягає вся суть позаполітиковості спортсменів на кшталт Беленюка.