Спокійний Кучма прийшов на допит у Генпрокуратуру

23 Березня 2011, 10:22

Він заявив журналістам про свою готовність дати свідчення у справі Гонгадзе.

"Я спокійний, я зовсім спокійний… Я хочу, щоб в історії України залишилася тільки правда – про те, що я робив для країни й чого не робив", – сказав він.

Кучма повідомив, що одержав повістку в Генпрокуратуру про необхідність дати свідчення, однак про відкриття справи проти нього довідався раніше із засобів масової інформації.

Нагадаємо, напередодні перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін підтвердив інформацію про те, що проти Кучми порушено кримінальну справу у рамках справи щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Він підозрюється у перевищенні влади, в дачі незаконних розпоряджень посадовцям Міністерства внутрішніх справ, які привели згодом до вбивства журналіста. Відповідна стаття передбачає покарання «позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Політики та експерти розійшлися в поглядах на цю справу. Так, адвокат вдови Гонгадзе при цьому заявляє, що наказ екс-президента Леоніда Кучми про вбивство Георгія Гонгадзе повинен кваліфікуватися за статтею Карного кодексу про вбивство. А мати журналіста вважає, що українські політики кримінальною справою щодо вбивства її сина тримають один одного на гачку і "маніпулюють трупами".

У свою чергу журналіст Олексій Подольський, який теж проходить по цій справі як потерпілий (його вивезли в ліс і побили), назвав рішення ГПУпро порушення справи "більш ніж дивним".

За різними версіями, таким чином влада намагається тиснути на зятя Кучми – Віктора Пінчука. А народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що справою проти Кучми залякують спікера Володимира Литвина. Сам Литвин це заперечує.