Співробітники укрбюро Інтерполу могли допомогти Януковичу уникнути відповідальності – Матіос

22 Жовтня 2016, 21:20

Окремі службові особи Національного бюро Інтерполу в Україні могли бути співучасниками або чинити тиск для того, щоб екс-президент Віктор Янукович і його оточення уникнули кримінальної відповідальності. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, Генпрокуратура і група військової прокуратури, яка розслідує кримінальні провадження стосовно членів злочинної організації Клименка-Курченка, Арбузова і Януковича, на найближчому тижні дасть процесуальну оцінку щодо ймовірної причетності посадових осіб Інтерполу до цих протиправних дій.

"Я про це заявляю офіційно…. Не може бути, коли Україна повинна "танцювати" від волі трьох або чотирьох осіб і не зуміти виконати норми оголошення в розшук тих чи інших осіб", – зазначив Матіос.

Як повідомлялося, Мін'юст РФ направив у суд Ростова-на-Дону запит України про допит колишнього президента України Віктора Януковича і колишнього командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка. 

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що за майже чотири роки режим екс-президента Януковича вкрав з державного бюджету та вивів із країни від 20 до 30 мільярдів доларів. У Держслужбі фінансового моніторингу повідомили, що найближче оточення екс-президента України Віктора Януковича причетне до розкрадання 200 млрд гривень.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини в складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича.