НОВИНИ

Петренко розповів, скільки грошей режим Януковича вивів з України

За словами міністра, масштаб корупційних схем з виведення коштів із бюджетного сектору України вражає міжнародних експертів і правоохоронців.

За майже чотири роки режим екс-президента Януковича вкрав з державного бюджету та вивів із країни від 20 до 30 мільярдів доларів. Про це, презентуючи проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення у дохід держави необгрунтованих активів", заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"За різними оцінками експертів і правоохороних органів, режимом Януковича за неповні чотири роки було виведено з країни і вкрадено з державного бюджету від 20 до 30 мільярдів доларів. Це можна побачити як з прямих доказів, так і з тієї ситуації, яка склалася на початок 2014 року, коли діра в бюджеті становила близько 290 мільярдів гривень тих коштів, які обліковувалися на рахунках і місцевих органів влади і на рахунках загального фонду державного бюджету, але їх фактично не було", - сказав міністр.

За словами урядовця, масштаб корупційних схем з виведення коштів із бюджетного сектору України вражає міжнародних експертів і правоохоронців. А перед українською правоохоронною системою тепер стоїть завдання повернути до державного бюджету у максимальному обсязі кошти, "які виводилися бандою Януковича".

Крім того, Петренко наголосив, що ці кошти зараз знаходяться як в українських банках, так і в інших країнах. Він нагадав, що уряд у 2014 році вже провів арешти понад 1,5 мільярда доларів США на рахунках офшорних компаній, що обліковувалися у державних банках. Проте, наголосив міністр, через слабкість правоохоронної системи в перші місяці після Революції гідності і слабкість судової системи не вдалося отримати за останні два роки тих результатів, яких чекає українське суспільство.

"Станом на сьогодні в Україні немає режиму відповідної спецконфіскації, який би дав можливість оперативно повернути ці кошти до державного бюджету", - підкреслив Петренко.

При цьому він нагадав, що відповідні законопроекти вже 8 разів ставилися на голосування в українському парламенті, проте так і не були прийняті.

Нагадаємо, раніше у Держслужбі фінансового моніторингу повідомили, що найближче оточення екс-президента України Віктора Януковича причетне до розкрадання 200 млрд гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.