Спецпрокурор США вирішив допитати колишнього главу апарату Трампа

13 Серпня 2017, 12:19

Спецпрокурор США Роберт Мюллер веде переговори з Білим домом про можливі допити чиновників резиденції президента США, включаючи колишнього главу адміністрації американського гаранта Райнса Прібуса і нинішнього Джона Келлі. Про це повідомило видання The New York Times, посилаючись на три неназваних джерела.

"Мюллер попросив Білий дім надати інформацію про специфічні зустрічі, хто їх відвідував і чи були якісь записи, транскрипти або документи про них", – розповіли співрозмовники видання.

Спецпрокурор США хоче також дізнатися більше про причини рішення президента США Дональда Трампа звільнити з цієї посади Джеймса Комі.

Раніше президент США називав розслідування Мюллера "полюванням на відьом". Звинувачення в змові Трама і його команди з Москвою переслідують його з моменту вступу на посаду. Росія також неодноразово заперечувала звинувачення у втручанні в вибори президента США.

Нагадаємо, що у будинку екс-глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта агенти ФБР шукали податкові документи та іноземні банківські записи. Обшуки провели в рамках розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера стосовно роботи Манафорта на український уряд та його ролі у зустрічі співробітників передвиборчого штабу Трампа з представниками російського уряду в 2016 році.

Як повідомлялось, на початку червня Мюллер розпочав розслідування щодо Трампа, одне із завдань якого – з'ясувати чи не намагався президент США перешкоджати правосуддю. 

Зазначимо, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.