НОВИНИ

Спецпрокурор США розпочав розслідування щодо Трампа

Розслідування можливого втручання Трампа в правосуддя почалося через кілька днів після звільнення екс-глави ФБР Джеймса Коми.

Спецпрокурор США Роберт Мюллер проводить допити високопоставлених представників американських спецслужб в рамках широкого розслідування, одне із завдань якого - з'ясувати чи не намагався Трамп перешкоджати правосуддю. Про це повідомляє Washington Post з посиланням на джерела.

У минулому екс-глава ФБР Джеймс Комі особисто запевняв Трампа, що проти президента не ведеться розслідування. Але незабаром після звільнення Комі ситуація змінилася, стверджує видання.

П'ять джерел сказали Washington Post, що на проведення допитів погодилися директор Національної розвідки Ден Коутс, директор АНБ Майк Роджерс і його колишній заступник Річард Леджетт. З ними Мюллер проведе бесіди вже на цьому тижні.

АНБ у заяві газеті зазначило, що буде «повноцінно співпрацювати зі спеціальним прокурором». В офісі Нацрозвідка відмовилися коментувати цю інформацію.

Розслідування можливого втручання Трампа в правосуддя почалося через кілька днів після звільнення Комі 9 травня, розповіли газеті знайомі з ситуацією джерела. Команда Мюллера взяла на себе цю роботу і призначила допити співробітників розвідки.

«Мюллер розглядає питання втручання у правосуддя як щось більше, ніж просто публічні випади Комі і Трампа на адресу одне одного», - пише Washington Post з посиланням на джерела.

Білий дім направив всі питання газети до адвоката Трампа по російській справі. 

9 травня Дональд Трамп відправив директора ФБР Джеймса Комі у відставку, пояснивши своє рішення тим, що Комі був «не здатний ефективно керувати» ФБР. У той же час телеканал CNN повідомляв, що однією з причин звільнення є те, що екс-глава ФБР «не надав президенту гарантії своєї особистої відданості».

Міністерство юстиції США 18 травня призначило спеціального прокурора для розслідування справи про можливе втручання Росії в президентські вибори і зв'язків Дональда Трампа з російськими чиновниками. 

Майже через рівно місяць після звільнення, 7 червня, Комі представив свідчення конгресу про свої контакти з президентом США. Колишній глава ФБР докладно описав прохання Трампа припинити розслідування стосовно його колишнього радника Майкла Флінна. У свідченнях він відзначав, що подібне прохання викликала стурбованість, враховуючи роль ФБР як незалежного агентства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.