Соцопитування показало, звідки українці отримують інформацію

27 Березня 2018, 14:54

Більшість жителів України – 86% – отримують інформацію про ситуацію в країні і світі від українських телеканалів.

 

Про це свідчать дані соціологічного опитування всеукраїнського опитування громадської думки Київського міжнародного інституту соціології на замовлення видання "Детектор медіа".

 

Опитування проходило з 5 по 21 лютого 2018 року. У ньому взяли участь 2043 особи зі 110 населених пунктів України.

 

Відповідно до результатів опитування, 27% українців отримують інформацію з українських інтернет-сайтів, 24% – з соцмереж, 18% – від родичів, сусідів, колег  тощо.І не більше 8% використовують інші джерела.

 

5% опитуваних зазначили, що отримують інформацію з російських телеканалів.

 

Відомо, що 57% жителів України  дивляться винятково українські мас-медіа. На сході України цей показник становить 52%.

 

У той же час всі, хто отримує інформацію з російських ЗМІ, також отримують її і з українських ЗМІ.Натомість лише 0,2% жителів України отримують інформацію винятково з російських ЗМІ.

 

57% українців довіряють інформації про збройний конфлікт на сході від українських телеканалів, а 14% – інформації з інтернет-сайтів, 13% – інформації із соціальних мереж.

 

27% українців вважають, що українські канали справді подають об’єктивну інформацію про події в Україні та на Донбасі. 43% переконані, що інформація не відповідає дійсності, 30% не змогли відповісти на запитання.

 

Однією соціальною мережею користуються 42% українців. 36% використовують Facebook. 11% – мережі.

 

Винятково українськими соціальними мережами користуються 3% українців, 8% мають профілі і в західних, і в російських соцмережах.

 

52% респондентів не перевіряють отриману інформацію, перевіряють лише 35%.

 

Якщо інформація з різних джерел є суперечливою,   8 % віддають перевагу українським загальнонаціональним ЗМІ і лише 1 % віддали би перевагу російським ЗМІ або ЗМІ "ДНР"/"ЛНР", 38 % не змогли відповісти.

 

Нагадаємо, соціологічне опитування, проведене польським Центром дослідження громадської думки (CBOS), показало, що у 2018 році, у порівнянні з минулим, неприязнь поляків до українців суттєво зросла.