НОВИНИ

Поляки ставляться до українців найгірше за останні 10 років - соцопитування

Зазначається, що кількість поляків, які відчувають антипатію до українців, значно перевищує кількість тих, хто проявляє симпатію до східних сусідів.

Соціологічне опитування, проведене польським Центром дослідження громадської думки (CBOS), показало, що у 2018 році, у порівнянні з минулим, неприязнь поляків до українців суттєво зросла. Про це повідомляє Gazeta Prawna.

 

За даними опитування, кількість поляків, які відчувають антипатію до громадян України, значно перевищує кількість тих, хто проявляє симпатію до східних сусідів.

 

"Наше ставлення (поляків, - Ред.) до німців та українців погіршилось - наразі воно є найменш сприятливим протягом десяти років", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема,  кожний четвертий респондент має позитивне ставлення до українців (24%), тоді як антипатію відчувають 40% опитаних.

 

За словами авторів дослідження, у порівнянні з минулим роком ставлення поляків погіршилося майже до всіх націй, які включили в соцопитування.

 

Крім того, поляки найбільше симпатизують чехам, італійцям, американцям, британцям, словакам та угорцям.  У свою чергу, найменше - росіянам, ромам та арабам.

 

Так, аналіз показує, що заявлене ставлення до інших народів пов'язане перш за все з рівнем освіти і розміром місця проживання.

 

"Респонденти, які були більш освіченими, висловлювали симпатію іншим народам", - підкреслили у повідомленні.

 

Водночас  випускники університетів теж найменше заявляли про антипатії, а мешканці великих міст частіше із симпатією ставилися до інших народів.

 

Нагадаємо, 6 березня міністерство закордонних справ Польщі заявило про стурбованість антипольським маршем у Львові, який відбувся 4 березня, й закликало українську владу відмежуватись від поглядів організаторів даної акції.

 

Як повідомлялося, 5 березня заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що в польської влади існує проблема відсутності довіри до України. Водночас він поскаржився на те, що в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, Київ прийняв закони про героїзацію Української повстанської армії.

 

Крім того, як зазнається, у Львові 4 березня праворадикальні активісти провели марш з гаслами проти Польщі через новий закону про заборону "бандеризму".

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.