«Українці нарешті починають відходити від клієнтелістського сприймання політиків, тобто не пасивно очікувати від ясновельможних панів крихти милості в обмін на повну лояльність, а хочуть впливати на них. А влада, та й переважна більшість опозиційних політичних діячів, є дрімучими людьми вчорашнього дня. І по-іншому в квазірадянському суспільстві бути й не могло», – зазначив Покальчук.
За його словами, нинішні політичні партії взагалі бояться справжнього громадянського суспільства й не хочуть його формування, «бо якщо воно буде, то в разі потреби окремі люди з окремою думкою самі збиратимуться, вирішуватимуть свої проблеми й розходитимуться у своїх справах».
«Тоді як політики бачать громадян виключно як людські одиниці біля підніжжя свого трону, що слухняно йдуть на заклик туди, куди вкажуть вожді. Це не означає, що, наприклад, та сама опозиція погана: вона просто не знає іншого механізму. Але на авансцену починає виходити молодь, із якою ці політики просто не можуть знайти спільної мови: у них принципово різні системи комунікацій», – зазначив експерт.
Інтерв’ю з Олегом Покальчуком читайте у 49 «Українського тижня».