Український тиждень № 49 (317) від 5 грудня, 2013

Зміст номеру:
«У 2004 році Майдан був якийсь добріший», – розмірковує відома тележурналістка у проміжку між прями­­ми включеннями, зігріваючись чаєм в одній із кав’ярень на Хрещатику. З нею важко не погодитись, і не тільки через те, що Помаранчева революція дев’ять років тому минулася без масових побоїщ... І розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада, і бойовисько біля Адміністрації президента 1 груд­­ня поставили чимало запитань.
Тиждень 1
Політика
Інколи важко розібратися, у якому часі живе чинна влада. Президент, який через 16 годин після розгону Майдану не спромігся на бодай якусь заяву, за швидкістю реакції нагадує радянського генсека.
Тиждень -35
VIP-хроніки
Запитання лікаря, адресоване «Беркуту», що місив людей на Банковій, сьогодні стосується всіх. 1 грудня влада навмисно нагнітала ситуацію біля Адміністрації президента, опозиція надто різко відхрестилася від завзятих мітингувальників, а беркутівці фотографувалися, ставлячи ноги на голови непритомних
Валерія Бурлакова 11
Суспільство
Соціопсихолог Олег Покальчук про характер відносин між українцями і владою в умовах протесту
Богдан Буткевич 51
Політика
В Україні це біда не лише громадських активістів, що нині виступають із гаслом: «Геть політиків і політику!», а й самих політиків.
Ігор Лосєв 11
Авторські колонки
Вважаєте, говорити про це не на часі? Або як мінімум зарано? Аби не запізно! Аби не пережити вдруге те жахливе, руйнівне розчарування, як після Майдану-2004!
Юрій Макаров 75
Політика
Тарас Прохасько про (без)відповідальність у політиці та її дитинне сприйняття українцями
Ірина Троскот 9
Суспільство
Найбільша концентрація політиків спостерігається в столиці – там, де зосереджені керівні владні органи. Проте в інших містах країни життя не менше визначається перебігом політичних подій, переважно місцевого спрямування. Тиждень вирішив поцікавитися, яким є ставлення до політиків у різних регіонах, зокрема на Сумщині, Донбасі, Закарпатті та у Львові.
Тиждень 33
Політика
Давні греки, зокрема Арістотель, головним у політиці вважали те, якою є влада: доброчинною, себто такою, що дбає про загальне благо, чи корумпованою (або «зіпсутою»), яка служить особистим інтересам можновладців. Це питання було пріоритетним; форма правління – монархія, аристократія чи демократія – стояла на другому місці.
Філіпп де Лара 9
Авторські колонки
Німецький бізнес прагне інвестувати в Україну, але наштовхується тут на чимало перешкод. Очевидно, тепер їх стане ще більше
Ульріх Крокель 6
Економіка
21 листопада український прем’єр-міністр оголосив перерву в політичній театральній виставі під назвою «Вільнюс, або європейська інтеграція України». Дійшло до кульмінації спектаклю, якого очікувало багато українських громадян. Вони мають достатньо досвіду та знання, щоб сказати, що долю України вже понад 350 років вирішують у Росії.
Ярослав Пешек 26
Авторські колонки
Не лише зелені, а й капіталісти тепер переймаються питанням: наскільки значні переваги забезпечать Америці сланцеві газ і нафта? Нові скептики не бачать загальної картини
The Economist 8
Світ
Колишній парламентський заступник міністра закордонних справ Японії Кадзуюкі Гамада про амбітну програму реформ прем’єр-міністра Сіндзо Абе
Ганна Трегуб 14
Світ
Будівничі Ізраїлю, що походили з Української Народної Республіки
Ярослав Тинченко 28
Історія
Коли 1968 року радянські танки ввійшли у Прагу та Брно, Мілану Кундері виповнилося 39. На той час він уже був помітним літератором, автором кількох збірок по­езій, п’єс та роману «Жарт», написаного за рік до окупації.
Ростислав Семків 19
Культура
Продавши компанії Microsoft свій телефонний підрозділ, Nokia – колись найбільший у світі виробник мобільних телефонів – шукає новий образ. Знову
The Economist 14
Світ