«Я думаю, що у першому турі явка буде нижчою через південні і східні регіони, які розчарувалися у своїх представниках з Партії регіонів. Швидше, за все виборці не підуть на вибори, а на другий підуть, якщо один із кандидатів для них буде абсолютно неприйнятним», – вважає Бекешкіна.
Вона вважає, що завжди центральною подією в країні є президентські вибори, а нині ситуація змінилася.
«Зараз же центральна подія – це конфлікт у Криму. Ми не знаємо, що буде завтра, а що – післязавтра. Тож, і вибори будуть за «скороченою програмою». І самі кандидати не будуть боротись так відчайдушно, як тоді, коли президентська посада означала все. Зараз повноваження президента обмежені, тож, і такої жорстокої боротьба не на життя, а на смерть – не буде», – вважає Бекешкіна.
З тим, що вихідці з Півдня і Сходу будуть менш активними погоджується генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.
«Через те, що досі не з’явилось якогось проросійського кандидата, тому проросійськи налаштовані виборці зі Сходу й Півдня не прийдуть на вибори», – прогнозує соціолог.
Проте, на його думку, явка на цих виборах буде високою.
«Я думаю, що інтерес до політики дуже великий, всі слідкують за подіями у крані. І в принципі, багато людей зараз розуміє, що майбутнє країни – у їхніх руках. Я вважаю, що явка буде високою, і сподіваюсь, що високою буде явка серед молоді», – наголосив Паніотто.
Нагадаємо, ЦВК першим зареєструвала кандидатом у президенти колишнього заступника Генпрокурора Рената Кузьміна.
Як відомо, 25 травня в Україні відбудуться вибори президента. Того ж дня відбудуться позачергові вибори мера Києва та депутатів міської ради.
Станом на сьогодні у реєстрації було відмовлено менше десятьом особам, "основна причина відмови – відсутність грошової застави, а також у декого – неправильне оформлення документів".