НОВИНИ

В Україні стартувала президентська виборча кампанія

В Україні стартувала виборча кампанія з дострокових президентських виборів, що відбудуться 25 травня.

Згідно з календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення цих виборів, з вівторка починається висування кандидатів у президенти, що триватиме до 30 березня. Кандидатів можуть висувати партії або шляхом самовисування. Для реєстрації кандидата необхідно внести грошову заставу в сумі 2,5 млн грн.

Останній термін подачі документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у президенти - 4 квітня.

ЦВК має до 15 березня створити 225 окружних виборчих комісії на підставі подань кандидатів у президенти. До складу кожної комісії можуть увійти не менше 12 членів - по два від кожного кандидата , верхня планка законом не встановлена.

Окружні комісії, в свою чергу, повинні до 4 квітня створити дільничні виборчі дільниці та до 21 квітня - дільничні виборчі комісії (ДВК). До складу ДВК також може входити не менше 12 членів - по два від кожного кандидата, і верхня планка також не встановлена. Нинішній склад ЦВК сформований в 2007 році за квотним принципом і наразі 10 з 15-ти членів комісії представляють інтереси колишнього провладної більшості . У опозиції багато претензій до цього складу, зокрема, з приводу демократичності останніх парламентських виборів, що відбулися в жовтні 2012 року, і особливо - повторних виборів у п'яти мажоритарних округах - 15 грудня 2013, в яких шляхом різних маніпуляцій в чотирьох з них перемогли провладні кандидати.

Нагадаємо, голова ЦВК Михайло Охендовський, який призначений за квотою Партії регіонів, заявив про готовність провести дострокові президентські вибори на високому рівні і відповідно до міжнародних стандартів. Однак в парламенті вже заявили, що ЦВК пере форматують відразу ж після створення коаліційного уряду.

Верховна Рада 22 лютого ухвалила постанову про проведення дострокових президентських виборів після того, як екс-президент Віктор Янукович вранці того ж дня зник після майже тримісячних масових акцій протесту на території всієї України. Його місцеперебування досі не відомо.

Найбільш вірогідними кандидатами на пост президента є відомий український боксер, лідер партії УДАР Віталій Кличко, один з активістів Майдану і відомий бізнесмен, власник 5 -го каналу Петро Порошенко, лідер парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Також серед можливих кандидатів називають лідера ВО «Батьківщина», екс -прем'єра Юлію Тимошенко, недавно звільнену з ув’язнення, але її адвокат Сергій Власенко заявив, що вона не робила заяви про намір балотуватися на цих виборах.

Верховна Рада 24 лютого внесла зміни до держбюджету, виділивши на проведення виборів 1,965 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.