Соціолог: Недовіра до реформ влади стає частиною культури українців

31 Березня 2012, 11:33

«Ми ставили питання: «Представники влади говорять, що в Україні почали відбуватися соціальні та економічні реформи. Чи згодні ви з цим?». Погодилося близько 30% (повністю згодні 3,5% опитаних, скоріше згодні – 24,8%), не погодилося – близько 55% (скоріше не згодні – 28,2%, повністю не згодні – 26, 6%), решта вагалися з відповіддю», – повідомив гендиректор КМІС.

На уточнююче запитання: «А наскільки успішно в цілому проходять ці реформи?», швидше успішно, відповіли 4,5% респондентів, в рівній мірі успішно і не успішно – таку відповідь дали 45,4%, швидше за неуспішне – визнали 42,9%, вагалися з відповіддю 7%.

«Можна стверджувати, що довіри до реформ в українських громадян немає. Недовіра стає вже частиною нашої культури», – зазначив Паніотто.

«Від ступеня довіри громадян до навколишнього світу залежить і економіка. Від довіри до президента, уряду, Верховної Ради залежить і довіра до державних інститутів: до всіх реформ, до банків. Є такий афоризм: «Нічий бізнес або навіть життя не може бути в безпеці, поки працює парламент», – додав соціолог.