Соціал-демократи Німеччини підтримали створення «великої коаліції» з блоком Меркель

4 Березня 2018, 11:11

Члени Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) проголосували за створення «великої коаліції» із блоком канцлера Анґели Меркель Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС).

 

Як повідомляє Deutsche Welle, результати підрахунку голосів озвучили у берлінській штаб-квартирі СДПН у неділю, 4 березня, голова внутрішньої рахункової комісії партії Дітмар Нітан та тимчасовий виконувач обов`язків голови партії Олаф Шольц.

 

За створення «великої коаліції» з блоком Меркель проголосували 66,02 відсотка членів СДПН, проти – 33,98 відсотка. Це рішення відкриває дорогу створенню нового уряду в ФРН.

 

Спроби сформувати уряд в Німеччині тривають уже чотири місяці – після виборів у вересні 2017 року, на яких СДПН здобула найгірший з 1949 року результат – 20,5 відсотка голосів.

 

7 лютого, після тривалих переговорів, німецькі консерватори на чолі з Меркель (блок ХДС/ХСС) узгодили з керівництвом соціал-демократів договір про формування нової урядової коаліції. Але лідери СДПН висунули умову: ця угода може бути підписана лише в тому випадку, якщо її схвалять рядові члени партії – майже 460 тисяч осіб. Голосування поштою розпочалось 20 лютого й тривало до 4 березня.

 

Коаліційна угода передбачає, що ХДС і СДПН отримають по шість міністерських портфелів. Хоча на виборах у вересні 2017 року соціал-демократи набрали набагато менше голосів, ніж ХДС, це стало умовою для формування «великої коаліції». Ще три міністерства очолять представники ХСС. При цьому СДПН отримає ряд ключових міністерств, таких як МЗС, міністерство праці та соціального забезпечення і міністерство фінансів.

 

«Велика коаліція» править Німеччиною з 2013 року.