НОВИНИ

У Німеччині досягли згоди щодо формування нового коаліційного уряду

Учасникам переговорів вже вдалося домовитися про розподіл міністерських постів в майбутньому уряді Німеччини.

У Німеччині лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СПДН) досягли прориву щодо формування нового коаліційного уряду. Про це в середу, 7 лютого, повідомляє низка німецьких ЗМІ з посиланням на учасників зустрічі.

 

Учасникам переговорів вже вдалося домовитися про розподіл міністерських постів в майбутньому уряді Німеччини.

 

За інформацією ЗМІ, у ході зустрічі сторони домовилися про те, що представники СДПН отримають крісла у трьох важливих міністерствах – закордонних справ, фінансів, соціального захисту та праці. Водночас представник ХСС має очолити міністерство внутрішніх, а представникам ХДС залишаться міністерства економіки та оборони.

 

Наголошується, що згодом буде оприлюднена докладна інформація щодо рішень, ухвалених на коаліційних переговорах.

 

Зазначається, що основні розбіжності в учасників перемовин були в таких сферах, як ринок праці, охорона здоров'я та питання біженців. 

 

Як повідомлялося 12 січня, лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) досягли прориву під час попередніх переговорів щодо формування великої коаліції. 

 

Раніше в Берліні  розпочалися переговори щодо формування урядової коаліції між Християнсько-демократичним союзом, Християнсько-соціальним союзом і Соціал-демократичною партією Німеччини.

 

Нагадаємо, що відразу після виборів 24 вересня соціал-демократи категорично відмовилися входити в уряд з консерваторами, однак після провалу переговорів з лібералами і Зеленими змушені були піддатися на вмовляння президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра.

 

Зондувальні переговори будуть короткими - до 12 січня. Якщо їхній результат буде позитивний, почнуться переговори по суті, включаючи розподіл портфелів. У будь-якому разі, уряд зможуть сформувати не раніше Великодня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.