Гримчак нагадав, що партія "Народна самооборона", членом якої він був, об'єдналася з "Батьківщиною" у грудні 2011 року.
"Мета була одна: змістити чинну владу шляхом переобрання президента. Для цього треба було виграти вибори до парламенту і сформувати більшість і далі за планом. Звичайно, кандидатура Тимошенко у президенти не мала застережень, але треба було її для цього звільнити так само, як і Луценко, як і всіх політв'язнів, за грат, що і стало першим завданням для ВО "Батьківщина", – нагадав він.
Однак, за словами Гримчака, з тих пір мало що змінилося.
"Матері все одно чекають своїх дітей з в'язниць, Тимошенко сидить, в парламенті ніяких зрушень, крім негативних… Янукович досі – президент, а найстрашніше, що попереду не видно кінця його каденції. Тобто не вийшло в такому складі опозиції щось змінити. Я підтримую тих опозиціонерів, які не увійшли до нового формування, і не вважаю цю структуру єдиною опозицією", – зазначив політик.
"Я більш не є членом партії "Батьківщина", тому що партії, до якої я належав, більше не існує. Партійний квиток повертаю новому керівництву нової структури поштою, бо не можу поки особисто", – пояснив своє рішення Гримчак.
За його словами, переформування опозиції "нічого не змінює взагалі".
"Як були "тушки" в Раді, так і будуть; як були незрозумілі блокування, пояснення яким дають після початку дій, так і буде; як не голосували особисто у фракції ПР, так і не будуть; як не проходили пропозиції опозиціонерів, так і не будуть", – написав Гримчак.
Політик вважає, що опозиція повинна об'єднуватися не навколо лідера, "тому що лідери бувають штучними, а кандидати в президенти – "почесними", а навколо плану або програми дій.
Як повідомлялось, 14 червня з’їзд «Фронту Змін» ухвалив рішення про об’єднання з ВО «Батьківщина» шляхом ліквідації та вступу членів «Фронту Змін» до ВО «Батьківщина». Відповідне рішення було ухвалено під час з'їзду партії.
Наступного дня на урочистому з'їзді ВО "Батьківщина" шляхом голосування ухвалила ідеологічний маніфест і резолюцію партії.
Під час з'їзду Юрій Луценко, зокрема, пояснив, чому не вступив у "Батьківщину": "Я впевнений, що найбільший потенціал змін – не в опозиційних партіях, а у формально безпартійному суспільстві, яке перестало чути політиків".