Сьогодні Україна відзначає День кримськотатарського прапора

26 Червня 2016, 11:35

Сьогодні, 25 червня, кримськотатарський народ відзначає День національного прапора.

Президент України Петро Порошенко на своїй Facebook-сторінці привітав кримських татар зі святом.

У Києві цього дня відбудуться масові заходи з нагоди свята.

"Відбудеться низка заходів, присвячених Дню кримськотатарського прапора: автопробіг, конкурс дитячих малюнків, хода Хрещатиком з величезним кримськотатарським прапором. Ми будемо особливо раді участі всіх наших кримських друзів – людей різних національностей, з якими ми разом боремося за деокупацію Криму і з якими ми разом повернемося додому", – написав у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу і народний депутат Рефат Чубаров.

16:30 – старт автопробігу від торгового центру "Космополит" (колишній "Більшовик" на Шулявці).

17:30 – прибуття колони автопробігу на Хрещатик. 17:30 – збір учасників ходи на розі вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик, початок ходи Хрещатиком до Майдану Незалежності з великим кримськотатарським прапором, розміром 6 на 39 метрів.

18:00 – урочистості на Майдані Незалежності. Дитячий конкурс малюнків. Виступ народного артиста України Фемі Мустафаєва. 19:00 – мітинг на Майдані Незалежності.

Нагадаємо, прапор кримських татар – блакитне полотнище із зображенням у верхньому кутку біля держака тамги золотистого кольору, що втілює родовий знак династії Гиреїв. Прапор був заснований 1917 року на першому Курултаї (з'їзді) кримських татар. Традиція відзначати в Криму День національного прапора встановилася з 2010 року. У 2014 році кримські татари проігнорували заборону окупантів і відзначили День прапора.