Сноуден відмовився від притулку у Росії після заяви Путіна про партнерів у США

2 Липня 2013, 14:40

Сноуден відкликав свою заявку, дізнавшись про умови, які висуває Москва.

Напередодні Владімір Путін заявив, що Едвард Сноуден «може залишитися в Росії за умови, що перестане завдавати шкоди американським партнерам Москви».

Також Володимир Путін виключив можливість екстрадиції Сноудена до США.

За словами Пєскова, американець надіслав прохання про притулок до15 країн.

За деякими даними, наразі Сноуден переховується у транзитній зоні московського аеропорту  «Шереметьєво», куди він потрапив після втечі з Гонконгу.

Як повідомлялося, Wikileaks на своєму сайті опублікувала список 21 країни, до яких екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден звертався із проханням про надання політичного притулку.

Зокрема, 30 червня Сноуден попросив притулку в Росії.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.