Сноуден розповів, як Німеччина допомагала США шпигувати

7 Липня 2013, 20:52

За словами Сноудена, Агентство нацбезпеки ( NSA) передало ФРН програми контролю за потоками приватних даних.

Сноуден заявив, що люди NSA співпрацювали з німцями та більшістю інших західних держав, до того ж співпраця організована так, що відомства цих держав можуть "захистити своїх політичних лідерів, якщо раптом з'ясується, наскільки масштабно нехтується приватна сфера людей".

Сноуден повідомив, що "телекомунікаційні фірми співпрацюють із NSA" й що конкретні люди потрапляють у поле зору спецслужб на основі своїх профілів у соцмережі Facebook чи електронних повідомлень.

За даними Der Spiegel, американці передали німцям програмне забезпечення для аналізу іноземних потоків даних, що проходять через територію ФРН. Таким чином німецька розвідка контролює насамперед близькосхідну ділянку, через яку надходять дані з кризових регіонів.

Голова німецької розвідки Ґергард Шиндлер підтвердив членам парламентської комісії з контролю за діяльністю спецслужб, що його відомство співпрацює з Агентством національної безпеки США.

Як відомо, Німеччина досі стверджувала, що їй нічого не було відомо про масштабне електронне стеження, яке провадять США.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.

Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.