Сноуден попросив тимчасового притулку в Росії

17 Липня 2013, 07:59

За його словами, Сноуден поки що не планує їхати з Росії.

Він зазначив, що заяву про тимчасовий притулок Сноуден оформив і передав співробітникові ФМС в його присутності.

«Цю заяву він оформив при мені, оскільки було дуже багато законодавчих та юридичних питань, і це було його умова, тому я приїхав на зустріч з ним», – розповів адвокат. Він висловив сподівання, що найближчим часом заява буде розглянута.

Як зазначив Кучерена, поки розглядається прохання, Сноуден буде перебувати в транзитній зоні.

Адвокат повідомив, що Сноуден, оформляючи анкету і заяву на надання тимчасового притулку, назвав причину, через яку пішов на цей крок.

«Його переслідує американський уряд – так він написав, я цитую – і він боїться за своє життя, свою безпеку, боїться, що стосовно нього будуть здійснені тортури або смертна кара», – пояснив Кучерена.

Він додав, що заяву Сноуден написав ще 15 липня після консультації з ним, а анкету передав наступного дня.

Як повідомлялося, нещодавно стало відомо, що Сноуден проситиме Росію про тимчасовий притулок.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.

Журналіст газети «The Guardian» Глен Грінвальд, який першим опублікував «одкровення» Сноудена вважає, що у екс-агента ЦРУ є «достатньо інформації для того, щоб заподіяти американському уряду найбільшої шкоди в історії США».

30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.

Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.