Сноуден може стати “найстрашнішим кошмаром” Вашингтона за всю історію США

14 Липня 2013, 14:48

За словами Грінвальда, у разі оприлюднення всіх даних Сноудена на офіційний Вашингтон чекає "найгірший нічний кошмар".

"У Сноудена є достатньо інформації для того, щоб заподіяти американському уряду найбільшої шкоди в історії США", – підкреслив Грінвальд.

30-річний екс-підрядник Агентства національної безпеки США заздалегідь заархівув і передав зібрані ним секретні документи кільком довіреним особам, які оприлюднять ці відомості, у разі арешту або загибелі Едварда Сноудена.

"Якщо з ним щось трапиться, то документи оприлюднять. Це його страховка", – пояснив Грінвальд.

У своєму блозі на сайті газети "The Guardian" журналіст наголошує – «уряд США зробив серйозну помилку, позбавивши підозрюваного в шпигунстві і крадіжці урядової інформації свободи пересування».

"З урахуванням екстраординарного обсягу документів Сноудена та їх чутливості, уряд США вчинив надзвичайно нерозумно, змушуючи його залишатися в Росії", – пояснив журналіст.

На його думку, Сноуден залишається у Москві виключно, тому що Вашингтон анулював його паспорт і чинить тиск на інші країни, щоб упіймати його.

Як повідомллоясь, раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.

30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужбипрослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.

Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.