Останні 20 років українські мисливці полювали на більшості природо-заповідних територій України. Як розповів директор Київського екологічно-культурного центру Володимир Борейко, контроль за полюванням практично був відсутній, тому, чисельність деяких тварин та птахів впала на 30 -70%.
Борейко був автором законопроекту, який 2010 року заборонив полювання в заповідних зонах: «Завдяки цьому вперше за багато років, з відкриттям мисливського сезону птахи не були розлякані й розігнані та могли спокійно відпочити під час перельоту або зимувати».
За словами еколога, два роки замало. За цей «періоду спокою» популяція тварин і птахів ще не встигла відновитися.
Мораторій на полювання у заповідниках і Національних парках, як каже голова харківської екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко, особливо «дратує» депутатів з Одеси.
«Про це свідчить склад ініціативної групи. Я вважаю, що їхня головна мета – відкрити для себе, перш за все, полювання в Дунайському заповіднику», – розповів еколог.
На його думку, для цього депутати вдалися до «юридичних хитрощів».
«Вони назвали полювання «мисливським туризмом», Але в законі про туризм немає пояснень, чим цей туризм відрізняється від полювання», – пояснив Шапаренко.
Екологи закликають Верховну Раду відхилити законопроект і залишити заповідники тваринам, а мисливців – дбати про свої місцеві мисливські угіддя, відновлювати там популяцію тварин і птахів.
«Мисливські угіддя – це 80% території. А заповідні зони лише чотири відсотки. Треба залишити ці останні шматки дикої природи, та не перетворювати країну на величезний тир», – підкреслив Борейко.
Захисники природи також не виключають, що в разі ухвалення законопроекту про скасування заборони на полювання в деяких заповідних зонах України там з’являться маєтки багатіїв.
Принаймні в останньому варіанті проекту закону така можливість прописана.
Нагадаємо, найкращі мисливські угіддя в Ураїні орендують політики та чиновники. Зокрема Віктор Янукович користується 30 тисячами гектарів мисливських угідь, які орендує в Дніпровсько-Тетерівське лісо-мисливському господарстві Київській області.
У жовтні було прийнято рішення про фінансування будівництва 21 км доріг у Дніпровсько-Тетерівському лісництві, на які з дербюджету витратять понад 7 мільйонів грн.
Мінімальна вартість утримання мисливських угідь складає в Україні 1,5 млн гривень на рік.
Читайте також: Велике полювання