Словаччина запропонувала побудувати газопровід через Балкани

28 Листопада 2014, 22:30

Словацький газопровідний оператор Eustream запропонував побудувати новий газопровід для доставки газу з Західної Європи на Балкани, який зможе замінити російський проект "Південний потік"

За планом компанії, газ буде доставлятися з розподільних центрів у Західній Європі через газопровідну систему Словаччини в Україну, а звідти – в Румунію і Болгарію. Передбачувана пропускна здатність 570-кілометрового газопроводу Eastring складе до 20 мільярдів кубометрів на рік, і він зможе служити також для доставки російського газу на Балкани. Про це пише Reuters з посиланням на главу Eustream Томаш Маречек. Він також уточнив, що проект оцінюється в 750 млн євро.

Ця магістраль допомогла б країнам Східної Європи знизити залежність від російського газу і зробила б непотрібним будівництво Південного потоку, проти якого виступають керівництво Євросоюзу і США.

"З економічної і стратегічної точок зору, таке рішення – найкраще для цієї частини Європи. Газопровід коштуватиме лише малу частку бюджету Південного потоку, він зможе доставляти газ в обох напрямках, дасть регіону альтернативний маршрут і джерела газу, в той же час, використовуючи існуючу в регіоні газову інфраструктуру", – пояснив Маречек.

Він додав, що про подробиці проекту буде уточнено через кілька тижнів, і тільки тоді проект буде обговорюватися з Євросоюзом. "Ми хочемо добре підготуватися до обговорення", – зазначив він і підкреслив, що Eastring буде повністю відповідати вимогам ЄС в енергетичній сфері.

"Цей коридор буде також готовий до майбутнього імпорту газу в Західну Європу з інших джерел: Каспійського моря, Ірану, Іраку, Єгипту, Ізраїлю та Кіпру", – повідомив глава Eustream.

Нагадаємо, в Єврокомісії заявили про неможливість будівництва «Південного потоку» до вирішення конфлікту між Україною та Росією.

Як повідомлялося, 26 червня єврокомісар з енергетики пригрозив «наслідками» країнам ЄС, які підтримають будівництво Південного потоку, бо він не відповідає деяким європейським правилам та нормам.

Незважаючи на це, Газпром знайшов партнерів для будівництва газогону у Австрії та Угорщині.