Слідчий комітет РФ “покарає винних”, які незаконно затримали в Києві двох російських журналістів

26 Лютого 2015, 09:10

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом затримання в Києві 25 лютого російських журналістів Андрія Григор'єва і Олени Макарової. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СК РФ.

"За наявними в розпорядженні слідства даними, кореспондент телеканалу НТВ Андрій Григор'єв і кореспондент Першого каналу Олена Макарова були затримані 25 лютого в центрі Києва, коли робили матеріал про ходу націоналістичної організації "Правий сектор", забороненої судом РФ. Протягом декількох годин журналісти насильно утримувалися співробітниками Служби безпеки України", – сказано в повідомленні.

Як зазначається, "російські журналісти працювали в суворій відповідності з редакційним завданням, не порушуючи ні російських, ні українських законів".

"Однак українська влада діяла абсолютно нелегітимно і навіть злочинно щодо російських журналістів, грубо порушуючи не лише свої закони, але і норми міжнародного права. Тому Слідчий комітет РФ має намір встановити всіх осіб, причетних до незаконного позбавлення волі та обмеження роботи російських журналістів, і притягнути їх до кримінальної відповідальності", – підкреслили в СК.

Кримінальну справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 127 КК РФ (незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою) і ч. 3 ст. 144 КК РФ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, поєднані з насильством).

Як повідомлялося, 25 лютого Служба безпеки України затримала двох російських журналістів за антиукраїнську пропаганду. Тепер їм на 5 років буде заборонено в'їзд в країну.

Нагадаємо, в Україні тимчасово припинили діяльність понад 100 російських ЗМІ. У списку – представники телебачення, інформаційних агентств, газет та інтернет-ресурсів. Верховна Рада ухвалила відповідне звернення 12 лютого. Згідно з постановою, тимчасове припинення акредитації журналістів та представників (продюсерів, операторів, технічних працівників) деяких ЗМІ РФ при органах держвлади України триватиме до завершення антитерористичної операції.

Документ передбачає, що СБУ зобов'язана невідкладно визначити перелік російських ЗМІ, для співробітників яких необхідно призупинити акредитацію.

Ухваленою постановою Верховна Рада доручила Кабінету міністрів розробити порядок акредитації журналістів і технічних працівників іноземних ЗМІ протягом місяця з дня набрання чинності документа.