Слідчого Генпрокуратури затримали на хабарі у $50 тисяч

10 Серпня 2018, 08:29

Генеральна інспекція Генпрокуратури України у четвер, 9 серпня, затримала старшого слідчого ГПУ на хабарі у 50 тисяч доларів.  Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко у Facebook.

 

За його словами, працівник ГПУ, який вимагав хабар, був затриманий на гарячому оперативниками Генінспекції.

 

 

У свою чергу, речниця генпрокурора Лариса Сарган уточнила, що заява громадянина заява від громадянина про старшого слідчого в ОВС управління з розслідування ОВС ГПУ надійшла 31 липня.

 

"31.07.2018 року до Головного управління БКОЗ СБУ надійшла заява від громадянина про те, що старший слідчий в ОВС управління з розслідування ОВС ГПУ, діючи умисно, з використанням свого службового становища, вимагає від нього неправомірну вигоду в розмірі 50 тис доларів за припинення кримінального переслідування в рамках кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України та не перешкоджання будівельнимроботам у с. Крюківщина на Київщині", – зауважила вона.

 

Так, згідно показань заявника, переслідування почалося 19 липня, коли працівниками ГПУ було проведено огляд будівельного майданчику, а в подальшому почали викликати на допит як свідків працівників підприємства.

 

Наголошується, що з метою ускладнення документування протиправної діяльності, працівник ГПУ для отримання неправомірної вигоди в якості посередника залучив сторонню особу.

 

"На даний час проводяться процесуальні дії", – додається у повідомленні.

 

 

Раніше стало відомо, що ГПУ завершила досудове розслідування щодо бізнесмена Вадима Альперіна, якого підозрюють спробі дати хабар у 800 тисяч доларів детективу НАБУ.

 

Нагадаємо, 30 листопада Печерський районний суд арештував Альперіна на два місяці з можливістю внесення 21 мільйону гривень застави. На початку грудня адвокат Віктор Петруненко заявив, що за Альперіна внесли 21 мільйон гривень застави.

 

Як повідомлялося, 24 листопада 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України разом з Генпрокуратурою викрили особу, яка пропонувала працівнику антикорупційного відомства хабар в розмірі 800 тисяч доларів США за припинення розслідування кримінального провадження щодо арешту на близько 450 мільйонів гривень коштів його підприємств.

 

Згодом генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що хабар у 800 тисяч доларів детективам НАБУ за зняття арешту на рахунки підконтрольних йому підприємств пропонував відомий одеський бізнесмен Вадим Альперін.