Днями Україна заявила про готовність Enagas стати інвестором будівництва LNG-терміналу, однак іспанці свою участь у проекті заперечують.
"Я досі сподіваюся, що причиною оприлюдненої в ЗМІ інформації є технічні неузгодження. Зараз ми проводимо відповідні консультації", – заявив Каськів.
"Але якщо Gas Natural Fenosa дійсно прийняла рішення не брати участь у проекті, то ми з повагою поставимося до нього, оскільки розуміємо, що воно могло бути прийняте в умовах зрозумілого тиску", – зазначив він.
"Щодо суті проблеми, я озвучу лише факти:по-перше, у нас на руках підписаний текст угоди "Про співробітництво між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та компнією Gas Natural Fenosa", – заявив Каськів.
"По-друге, в Інтернеті розміщена недостовірна інформація, що компанія Gas Natural Fenosa "нічого не знає про цей проект", оскільки саме підрозділ Gas Natural Fenosa Engineering (Socoin) здійснював розробку техніко-економічного обґрунтування проекту, згідно підписаного 10 жовтня 2011 року контракту", – сказав він.
"По-третє, директор Gas Natural Europe з Німеччини пан Томас Раукауф (Thomas Reukauf) та пан Джорді Сарда Бонвеї (Jordi Sarda Bovehi), підпис якого і стоїть під угодою, брали безпосередню участь в координаційній зустрічі 7 компаній -потенційних партнерів проекту 15 вересня в Ялті. Тоді, зокрема, і обговорювалося підписання такої угоди. Це документальний факт", – запевняє Каськів.
За його словами, "у будь-якому випадку, можлива відмова іспанської компанії від участі у проекті принципового значення не матиме".
"Тим більше, що підписана угода не передбачає жодного ексклюзиву перед іншими партнерами проекту", – додав він.
"Головне, що проект перейшов на технічну стадію реалізації. Розпочалося практичне будівництво і процес, в результаті якого буде доставлена морська платформа на чорноморське узбережжя України. Незалежно від спротиву його вже не зупинити", – підсумував Каськів.
Нагадаємо, 26 листопада прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами повідомила, що у Києві у Клубі Кабміну підписані угоди про створення консорціуму інвесторів національного проекту «LNG-термінал» та розміщення мобільної плавучої платформи для прийому зрідженого природного газу неподалік порту «Южний» в Одеській області.
За даними прес-служби, з українського боку угоди підписав голова Держагентства з інвестицій Владислав Каськів, а з боку партнерів: Едвард Скотт, старший віце-президент компанії Excelerate Energy (США) та Джорді Гарсіа Табернеро, генеральний директор з зовнішніх відносин компанії Gas Natural Fenosa (Іспанія).
Однак згодом з’явився коментар Gas Natural Fenosa, у я кому компанія заявила, що нічого не підписувала і її представники не працюють над цим проектом в Україні. А підпис під документом поставив не Табернеро, а Джорді Сарда Бореї, інформація про якого в інтернеті відсутня.
Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?