Скандал із Facebook. Конгрес США викликав Цукерберга надати пояснення

24 Березня 2018, 16:55

Американські законодавці у п'ятницю, 23 березня, офіційно запросили директора компанії Facebook Марка Цукерберга пояснити на слуханнях у Конгресі США, яким чином дані 50 мільйонів користувачів опинилися у політичних консультантів Cambridge Analytica. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що республіканець Грег Волден і демократ Франк Паллоне з комітету енергетики та торгівлі Палати представників звернулися до Цукерберга із офіційним листом.

 

"На слуханнях розглянуть збір і продаж особистої інформації більш ніж 50 мільйонів користувачів Facebook, можливо, без їх попередження чи попередньої згоди і в порушення політики Facebook", – йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

22 березня засновник Facebook Марк Цукерберг був запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

 

Як повідомлялося, Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявилапро перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.