Скандал із Facebook. Капіталізація компанії за тиждень впала на $58 млрд

25 Березня 2018, 11:41

Капіталізація Facebook за тиждень впала на 58 мільярдів доларів.  Про це стало відомо після закінчення торгів на фондовій біржі Нью-Йорку.

 

Окрім цього, вартість однієї акції компанії на фондовому ринку впала з 177 доларів 1 цента в понеділок до 159 доларів 39 центів до закриття у п’ятницю.

 

За словами провідного аналітика Pivotal Research Брайана Уізера, інвестори остерігаються посилення уваги наглядових органів і відтоку користувачів з мережі.

 

Зазначається, що при первинному розміщенні акцій в 2012 році ринок оцінив компанію Facebook в 104 мільярдів доларів. Згодом завдяки постійному збільшенню кількості користувачів соцмережі  та домінуванню на цифровому ринку реклами вартість однієї акції зросла з початкових 38 доларів до 190 доларів в лютому 2018 року.  

 

Але, на думку Уізера, протягом цієї весни ціна акції може впасти до 152 доларів.

 

Цей прогноз аналітик підготував ще до скандалу з витоком даних.

 

"Соціальна мережа є "дивовижним інструментом" завдяки "точності визначення цільової аудиторії" , але корпорації не хочуть асоціюватися з компанією, яка була помічена в "збиранні  даних користувачів" без їх відома" – додав засновник рекламного агентства M & C Saatchi Девід Кершоу.

 

Нагадаємо, 23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Конгрес США викликав Марка Цукерберга надати пояснення щодо ситуації з персональними даними, а днем раніше засновник Facebook мусив надати відповідні пояснення і Європарламенту.

 

Як повідомлялося, Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявила про перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.