Швейцарський суд відхилив позов проти ФІФА у справі щодо ЧС-2022 в Катарі

Акценти
6 Січня 2017, 14:24

Швейцарський суд відхилив позов голландських і бангладешських профспілок проти Міжнародної федерації футболу (ФІФА), які звинувачували організацію в протиправній поведінці та порушенні прав людини в зв'язку з підготовкою до чемпіонату світу 2022 року в Катарі. Про це повідомляє прес-служба ФІФА.

У позові організацію закликали змусити країну-господарку встановити мінімальні трудові стандарти для мігрантів, які працюють на будівництвах. Для підготовки до ЧС-2022 в країну було залучено сотні тисяч трудових мігрантів. Правозахисники повідомляли про загибель багатьох з них через нестерпні умови праці.

«ФІФА стежить за ситуацією дуже уважно і, як недавно заявив президент організації Джанні Інфантіно, буде і надалі закликати владу Катару забезпечити безпечні і гідні умови праці для будівельників», — йдеться в заяві ФІФА.

Катар виграв право на організацію чемпіонату світу-2022 10 грудня 2010 року в Цюріху. Світова першість пройде з 21 листопада по 18 грудня в семи містах Катару.

Керівників ФІФА звинуватили у фальсифікації результатів на право проводити у себе Кубків світу з футболу 2018 та 2022 років. Усунутий від посади президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що Катар отримав право на Чемпіонат світу з футболу в обмін на придбання французьких винищувачів.

У ФІФА заявляли, якщо будуть знайдені докази підкупу з боку Росії й Катару чиновників світової футбольної асоціації, то у цих країн заберуть отримане раніше право проводити ЧС-2018 і ЧС-2022 відповідно. 

Окрім того, Катар міг отримати право на проведення чемпіонату світу з легкої атлетики у 2019 року за рахунок корупції і хабарництва.

90