НОВИНИ

Катар міг заплатити за право провести ЧС-2019 з легкої атлетики

Країна незаконно отримати право на проведення чемпіонату.

Катар міг отримати право на проведення чемпіонату світу з легкої атлетики у 2019 року за рахунок корупції і хабарництва, повідомляє французьке видання Le Monde.

За даними видання, у скандалі замішаний Папа Массата Діак, син екс-президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) Ламіна Діака. 

Повідомляється, що на рахунок компанії Pamodzi Sports Consulting, що має до нього відношення, було переведено $3,5 млн в два платежі - 13 жовтень і 7 листопада 2011 року. 

Перевів гроші катарський інвестиційний фонд Oryx Qatar Sports Investments.

У січні 2016 року Папа Массат Діак був оголошений владою Франції в міжнародний розшук. Його підозрюють у відмиванні грошей і корупції.

Катар отримав право проведення ЧС-2019 з легкої атлетики у листопаді 2014 року рішенням IAAF. 

Нагадаємо, 15 листопада Міжнародна федерація футболу (ФІФА) на рік відсторонила від футбольної діяльності віце-президента Федерації футболу Катару Сауда аль-Моханнад за відмову від співпраці зі слідством.

Раніше на адресу Катару звучали звинувачення у купівлі права на проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року. У розслідуванні, оприлюдненому британськими ЗМІ, звучала цифра в $5 млн.

Прокуратура Швейцарії виявила 28 нових сумнівних банківських операцій, які стосуються справи про можливе нецільове використання коштів під час вибору країн-господарів чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років - Росії та Катару.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.