Екс-мер Слов'янська Штепа заявила, що має документи про осіб, які фінансували бойовиків
Колишній мер Слов'янська Донецької області Неля Штепа заявляє, що в неї є документи з даними про осіб, які фінансували незаконні збройні формування на Донбасі. Про це вона повідомила 30 березня під час засідання Червонозаводського суду Харкова.
Штепа наголосила, що представники державного обвинувачення “виконують чиєсь політичне замовлення, щоб утримати мене і щоб я не розповіла, хто дійсно винен у початку цієї війни”.
Колишній мер запевнила, що готова надати ці відомості.
“Я з'явилася в СБУ з документами, які підтверджують, хто розпочав цю війну, хто оплачував цю війну. Копія документів була у Кульматицького Володимира, його сьогодні немає, його вбили. Але документи не знайшли. Сьогодні документи перебувають у Києві в одному з банків, і я ці документи надам. Я заявляю відкрито, що сьогодні все робиться для того, щоб я була в тюрмі та не могла сказати, хто це є”, – сказала Штепа.
Вона підкреслила, що прокуратура висуває їй все нові обвинувачення для того, щоб утримати під вартою.
Штепа наголосила, що близько місяця тому назад прокурор Кравченко написала рапорт та обвинуватила її в тому, що вона начебто погрожує вбивством прокурору та її родині.
За словами підсудної, ці дані не знайшли підтвердження, тому кримінальне провадження за цією частиною не розслідується.
Штепа заявила клопотання про зміну їй запобіжного заходу на такий, що не пов'язаний із триманням під вартою.
Захист підтримав клопотання та попросив визначити колишньому меру міру запобіжного заходу в вигляді домашнього арешту або застави.
У свою чергу представники прокуратури підкреслили, що обвинуваченим у посяганні на територіальну цілісність України не передбачено законом, іншої міри запобіжного заходу, крім тримання під вартою
Прокурори попросили продовжити для Штепи тримання під вартою.
Суд пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.
Як відомо, 27 квітня Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова.
Також повідомлялося, що 9 вересня суд ухвалив продовжити арешт Штепи ще на два місяці, а захист колишнього мера оскаржив це рішення.
8 жовтня їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу.
4 березня під час судового засідання у справі Нелі Штепи був оголошений обвинувальний акт, суд узяв перерву до 30 березня.
Екс-очільниця міста обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.