Шокін подав позов до суду про поновлення на посаді генпрокурора

28 Березня 2017, 12:58

Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін, який обіймав цю посаду протягом 2015-2016 років, подав позов до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про визнання незаконними рішення про його звільнення, а також про відновлення його на адміністративній посаді. Відповідний позов зареєстрований на сайті ВАСУ 13 березня.

У справі зазначено, що позивачем є Шокін, відповідачем – президент України Петро Порошенко, Верховна Рада (представник відповідача – Микола Олефіренко).

Розгляд позову призначено на 10 квітня. Справу розглядатиме колегія суддів.

У прес-службі Вищого адміністративного суду пояснили, що Шокін просить визнати незаконними та скасувати постанову Верховної Ради про надання згоди на його звільнення, а також відповідні укази президента. Крім того, екс-генпрокурор просить відновити його "на адміністративній посаді".

У повідомленнях ЗМІ є нформація, що з аналогічним позовом Шокін звертався до ВАСУ ще у грудні 2016 року. Тоді український суд залишив позов екс-генпрокурора без розгляду, про що 23 грудня 2016 року виніс відповідну ухвалу.

Нагадаємо, 29 березня 2016 року Верховна Рада України підтримала звільнення президентом України Порошенко генпрокурора Шокіна. Тоді відставку Шокіна прокоментували посол Євросоюзу, який висловив сподівання, що новий очільник ГПУ буде гарантувати незалежність відомства від політичного впливу і тиску.

3 квітня Порошенко підписав указ про звільнення його з посади.

14 квітня колишній заступник генерального прокурора — прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе розповів в інтерв’ю Тижню, що екс-генпрокурор Віктор Шокін після своєї відставки продовжує впливати на Генеральну прокуратуру України.

У травні 2016 генпрокурором України був призначений Юрій Луценко. Відповідний проект постанови підтримали 264 депутати.