НОВИНИ

Сакварелідзе: Шокін і далі впливає на ГПУ

За словами екс-прокурора Одеської області, виконувач обов’язків генпрокурора Юрій Севрук без Шокіна жодних рішень не приймає.

Колишній заступник генерального прокурора — прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе розповів в інтерв’ю «Тижню», що екс-генпрокурор Віктор Шокін після своєї відставки продовжує впливати на Генеральну прокуратуру України.

«…Шокін є, залишилися його «послідовники». Ми зараз говоримо про виконувача обов’язків генпрокурора (Юрій Севрук. — Ред.), який без Шокіна жодних рішень не приймає. А той, своєю чергою, зрозуміло без кого не приймав і не приймає серйозних рішень. Система опирається. Скажімо, на початку тижня прокурори звернулися до президента з проханням не призначати людину ззовні. Напевно, хочуть такого самого «системного», як вони самі», — сказав він.

На уточнююче запитання, чи Шокін і далі впливає на ГПУ, екс-заступник генпрокурора відповів: «Звичайно».

Сакварелідзе також розповів, що обіцяного йому рік тому президентом України Петром Порошенком карт-бланшу для реалізації реформ не було.

«Не було. Коли на ваги став Шокін проти реформи (реформи, а не мене особисто), то він переміг. Усі узгоджені проекти паралізовані. Жоден напрям не працює», — сказав він.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада 289 голосами підтримала проект постанови про надання згоди на звільнення Шокіна з посади генерального прокурора. 3 квітня Порошенко заявив, що підписав указ про звільнення Шокіна.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.