«Який може бути вирок, якщо Тимошенко по суті ні в чому не винна і переслідується політично. Вирок буде таким, яким його намалюють. Але будь-який вирок, навіть виправдовувальний буде ганебним. Виправдовувальний вирок – це вже підозра. Має бути закрита справа по статті 6 пункт 2. Тільки тоді я скажу, що це нормально», – сказав Шкіль.
Депутат відмовився оприлюднити плани партії Тимошенко на день оголошення вироку.
«Реакція «Батьківщини» буде адекватною до тих викликів, які кидає демократії нинішня влада. Але я не хочу заглиблюватись в деталі», – сказав він.
Водночас Шкіль наголосив, що відмова ПАРЄ обговорити справу Тимошенко аж ніяк не означає, що Європа закриває очі на порушення принципів демократії в Україні.
На його переконання, справа Тимошенко може стати перешкодою для подальшого поглибленняєвроінтеграції.
«З тої кількості присутніх які були голосів не вистачило, щоб започаткувати цю справу. Але ця справа слухалася в Європейському парламенті, а ПАРЄ – це частина Європейського парламенту. Просто цього разу вдаліше попрацювало МЗС і депутати від владної партії, які представлені в ПАРЄ. Але це не означає, що вони виграли боротьбу», – наголосив Шкіль.
«В п’ятницю була заява, що влада може не розраховувати, що вона скористається плодами зони вільної торгівлі без підписання політичної угоди. А політична угода може бути тільки тоді, коли Тимошенко буде на свободі і братиме участь у виборах, і закон про вибори відповідатиме як вимогам влади, так і вимогам опозиції», – додав депутат.
Нагадаємо, 3 жовтняу Страсбурзі відкрилася сесія ПАРЄ, в ході якої, мали обговорити українське питання та заслухати доповідь дочки Тимошенко Євгенії Карр, але Бюро ПАРЄ не підтримало рішення про термінові дебати щодо України.
Як повідомлялось, проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади та службових повноважень). Оголошення вироку екс-прем’єру очікується 11 жовтня.