Шість країн пригрозили бойкотувати Чемпіонат Світу-2022 в Катарі – ЗМІ

16 Липня 2017, 11:41

Шість арабських держав звернулися до FIFA із закликом позбавити Катар права на проведення Чемпіонату світу з футболу в 2022 році. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Глава FIFA Джанні Інфантіно заявив, що Саудівська Аравія, Ємен, Мавританія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет заявили, що Катар не може забезпечити на належному рівні безпеку уболівальників так як є "базою для терористів".

"Ці країни попередили FIFA про ризики для уболівальників і гравців у Катарі", – заявив Інфантіно.

Перечислені країни пригрозили в іншому випадку бойкотувати першість.

Як відомо, одинадцять держав – Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра". Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет.  Крім того, уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами.