Сергій Вальтер – екс-мер Мелітополя, якому 7 лютого прокуратура Запорізької області пред'явила повідомлення про підозру в отриманні хабарів і скоєнні посадових злочинів.
За даними прокуратури, він та його двоє заступників входили до складу злочинного угрупування, члени якого упродовж 2011-2012 років вимагали і отримували хабарі від керівників підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Загальна сума хабарів становить понад 1,5 млн грн, повідомила прокуратура.
Рішенням Орджонікідзевського суду обласного центру Вальтер звільнений з посади. Його відпустили під заставу у $1,5 млн. У квітні прокуратура закінчила розслідування цієї справи.
Олег Клюй – екс-мер курортного міста Сак у Криму. 27 квітня кримські правоохоронці заарештували його під час отримання хабара, який він вимагав за надання в оренду приміщень. Згідно з даними прокуратури, за посередництва інших осіб він вимагав за це у підприємця $30 тис. і отримав майже половину від цієї суми – $13,5 тис. Суд визначив йому заставу у 2,6 млн грн. Втім, він не використав цю можливість і, за інформацією ЗМІ, перебуває в СІЗО.
24 квітня на позачерговій сесії депутати Сакської міськради відправили у відставку Клюя у зв'язку з поданою ним заявою з проханням звільнити з посади "за станом здоров'я". При цьому, за інформацією прес-служби Кримської республіканської організації Партії регіонів, 18 квітня його виключили з партії.
Юрій Михайлов – екс-мер міста Арциз Одеської області, якого у лютому цього року разом зі спільниками затримали при отриманні частини хабара у 203,5 тис. грн. Його підозрюють у вимаганні хабара у $100 тис. від місцевого бізнесмена за передачу в оренду земельної ділянки площею майже 10 га. Наприкінці квітня міськрада відсторонила його з посади.
Олексій Боярчук – екс-мер Ялти, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та перевищенні повноважень при вирішенні питань про надання територій у Великій Ялті. Зокрема, посадовцю інкриміновано незаконне надання кооперативу земельної ділянки площею 3 га вартістю 10 млн грн. Крім того, він звинувачується в наданні двом ТОВ майнових комплексів за заниженою вартістю оренди, що завдало збитків на суму понад 250 тис. грн., а також наданні підприємцю територій під торгові павільйони на набережній курортного міста.
За поданням кримської прокуратури суд обрав для Боярчука запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю звільнення під заставу в 92 тис. гривень. Екс-мер заставу вніс. У червні прокуратура повідомила про передачу справи до суду.
Боярчук керував Ялтою з 2010 року і подав у відставку у грудні минулого року.
Сергій Одарич – екс-мер Черкас. Його підозрюють у порушенні законодавства про працю, зловживанні службовим становищем, невиконанні судового рішення, внаслідок чого міському бюджету завдано збитків на загальну суму майже 900 тис. грн.
24 квітня міська рада Черкас відправила Одарича у відставку. "За" проголосували 40 депутатів із 42 присутніх. Рішення про відставку мера ініціювали представники фракції Партії регіонів. Проте Одарич вважає його нелегітимним, оскільки для такого рішення потрібно 2/3 голосів, а в Черкаській міськраді голосують 60 депутатів і міський голова. Відповідно дві третини – це 41 особа.
Георгій Буравков – мер Житомира з 2002 по 2006 роки. 5 серпня його затримала прокуратура за підозрою у заподіянні шкоди Нацбанку на суму більше 20 млн грн. За даними правоохоронців, він "скоїв відчуження майна, під заставу якого два підприємства, фактичним власником яких він був, отримали кредити Європейського банку реконструкції та розвитку". Гарантією повернення даних кредитів виступала держава. Наразі він перебуває під вартою.
Як відомо, у листопаді 2006 року слідчі прокуратури області винесли постанову про притягнення Буравкова в якості обвинувачуваного за підозрою в розкраданні більше $6 млн кредитів ЄБРР, які надавалися Україні для розвитку малого та середнього бізнесу під гарантії уряду, починаючи з 1995 року. Тривалий час Буравков перебував у розшуку, однак останнім часом його бачили в Житомирі.
Нагадаємо, великого розголосу набуло засудження мера Ніжина Михайла Приходька до шести років позбавлення волі за отримання $60 тис. хабара наприкінці минулого року. Апеляційний суд підтвердив законність вироку. Водночас суд залишив без зміни міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд.
А 25 березня працівники міліції в Чернігівській області затримали Приходька під час спроби втечі з міста. Після цього його помістили в СІЗО. Згодом його відпустили, оскільки Вищий спеціалізований суд, до якого з касаційною скаргою звернувся Приходько, своєю постановою зупинив виконання вироку Новозаводського районного суду та ухвали апеляційного суду області, за якими міського голову засуджено до 6 років позбавлення волі, до розгляду справи у касаційному порядку.
Прокуратура обіцяла оскаржити рішення райсуду, посилаючи на те, що у постанові Вищого спецсуду відсутнє будь-яке процесуальне рішення щодо звільнення з-під варти засудженого.