Ще один свідок став на бік Луценка

22 Червня 2012, 11:26

Про це він сказав на засіданні Печерського районного суду Києва під час допиту як свідок.

"Обставини, які тоді складалися, свідчать навпаки про те, що кілька кримінальних справ у відношенні Луценка порушувалися за вказівкою президента і, наскільки я знаю, Юрій Віталійович ходив до президента – що давай вирішуй питання, що ж мене постійно допитують, тягають!", – відповів свідок на питання захисту про те, чи міг Луценко порушити закон в інтересах Ющенка.

Коляда зазначив, що між Ющенком і Луценком склалися антагоністичні відносини і ні про яку домовленість між ними не може йти мова.

Свідок також сказав, що не бачить порушень у діях Луценка, що стосується ведення МВС оперативно-слідчих дій у рамках справи про отруєння Ющенка.

Коляда зазначив, що, відповідно до чинних нормативно-правових актів, слідство має право проводити оперативно-слідчі дії відносно осіб, які потенційно можуть бути причетними до вчинення злочину доти, доки відповідну кримінальну справу не буде закрито, що означає, що слідство і сьогодні має право проводити оперативно-слідчі дії відносно осіб, які брали участь у вечері на дачі колишнього заступника голови Служби безпеки України Володимира Сацюка, після якого нібито був отруєний Ющенко, оскільки кримінальну справу про його отруєння не закрито до сьогодні.

Разом з цим Коляда вважає незаконним порушення Генеральною прокуратурою цієї справи.

Нагадаємо, Генпрокуратура обвинувачує Луценка у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. За версією слідства, Луценко незаконно санкціонував стеження за одним з фігурантів справи про отруєння – водієм Сацюка Валентином Давиденком.

На засіданні 13 червня суд допитав одного свідка – співробітника Департаменту карного розшуку Міністерства внутрішніх справ Євгена Трояна, який заявив, що вважає законним дозвіл Луценка стеження в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка у відношенні Давиденка.

Сам Луценко своєї вини не визнає, і заявляє, що взагалі не розуміє суть висунутих проти нього обвинувачень.