НОВИНИ

Луценко не розуміє, у чому його звинувачують

Печерський райосуд Києва відмовився надати екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценкові копію обвинувального висновку в рамках судового розгляду кримінальної справи за обвинуваченням екс-міністра в перевищенні службових повноважень при санкціонуванні стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Таке рішення суд прийняв у відповідь на відповідну вимогу Луценка на судовому засіданні.

"Вручіть мені обвинувальний вирок, нічого страшного, що 3 дні не витримані, немає проблем, але вручіть мені його", - сказав екс-міністр.

На це суддя Ганна Медушевська заявила, що процесуальним законом не передбачене повторне надання обвинувального висновку підсудному.

При цьому суддя коротко роз'яснила Луценкові та двом іншим підсудним співробітникам органів внутрішніх справ Олегу Павленову і Володимиру Тарасенкові висунуті їм обвинувачення.

Водночас Павленов і Тарасенко заявили, що обвинувачення їм зрозумілі, що свою провину вони не визнають і згодні давати показання після допиту всіх свідків.

Луценко також заявив, що не розуміє висунуті йому обвинувачення, зажадавши від суду, щоб він роз'яснив, порушення яких положень закону йому ставлять за провину.

"Прошу роз'яснити, які статті закону я порушив. Поясніть який закон, яка стаття? Не який термін мені світить, і не якась стаття, це я розумію, а за що? Що я зробив?" - сказав він.

Однак суддя відповіла, що вона вже роз'яснила підсудним пред'явлені їм обвинувачення.

Луценко зазначив, що свою провину не визнає.

"Ні, я абсолютно не визнаю свою провину. Я тільки визнаю, що я є політичним опонентом чинного президента Януковича, за вказівкою якого Генпрокуратура на чолі з Кузьміним порушила фіктивну кримінальну справу, а ви прийняли його у своє провадження", - сказав Луценко. 

Як повідомлялося, суд виділив у січні в окреме провадження справу за обвинуваченням Луценка, а також 2 колишніх співробітників Департаменту оперативної служби МВС Володимира Тарасенка і Олега Павленова в організації та веденні незаконного стеження в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.