Спікер парламенту Естонії Ейкі Нестор повідомив, що Таллінн приєднався до ініціативи проти будівництва "Північного потоку-2". Про це в понеділок, 12 березня, пише Delfi.
"Естонія вважає "Північний потік-2" політичним проектом. Ми хочемо, щоб Рада Євросоюзу найближчим часом обговорила зміну директиви щодо газу", – наголосив Нестор.
Зазначається, що згідно із запропонованими поправками, усі трубопроводи, прокладені з держав, що не входять в Євросоюз, повинні відповідати положенням енергетичного законодавства ЄС.
"У спільній заяві парламентів висловлюється підтримка цим принципам. Я повідомив колег про своє рішення підписати спільну заяву. Причина, з якої я роблю це сьогодні, проста. Я підпишу від імені Естонії лише ті заяви, з якими ознайомився заздалегідь. Заява стала результатом співпраці між Литвою і Польщею. Сьогодні вранці я ознайомився з текстом заяви і вирішив до неї приєднатися", – повідомив він.
Нагадаємо, 11 березня спікери парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали у Вільнюсі лист про небезпеку будівництва газопроводу "Північний потік -2".
Раніше, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва "Північного потоку-2".
Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море "Північний потік-2" є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.
Як повідомлялось, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить напругу, яка може призвести до великої російсько-української війни.