НОВИНИ

Ще три країни підписали листа про небезпеку будівництва "Північного потоку-2"

Раніше документ підписали Україна й Молдова.

Спікери парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали у Вільнюсі лист про небезпеку будівництва газопроводу "Північний потік -2". Про це повідомляє «Польське радіо».

 

«Газопровід "Північний потік – 2" спрямований на енергетичне узалежнення держав Європейського Союзу від Росії», - йдеться у листі, спрямованому до голів парламентів європейських країн.

 

«Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чутний», - сказав журналістам спікер Сейму Марек Кухцінський.

 

«Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що знаходяться у східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою Незалежність», - зазначив Кухцінський.

 

У листі наголошується, що енергетична безпека становить ключовий компонент об’єднаної і процвітаючої Європи. На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід «Північний потік-2» представляють як комерційний проект, він, так насправді, є інструментом політики російської держави.

 

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу «Північний потік – 2» проходитиме згідно з євросоюзними правилами.

 

Нагадаємо, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва "Північного потоку-2".

 

Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море "Північний потік-2" є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.

 

Як повідомлялось, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить  напругу, яка може призвести до великої  російсько-української війни.