Сергій Шолох: Люди Медведчука хотіли, щоб я озвучив “правильну” версію вбивства Гонгадзе

Акценти
1 Квітня 2013, 17:56

Шолох розповів, що його викликали на допит у прокуратуру у справі Гонгадзе.  

«Якось до мене подзвонив нібито слідчий прокуратури і сказав, що я маю з'явитися на допит, причому негайно. Це було ввечері в суботу. Я відмовився, посилаючись на те, що у вихідний день ввечері дуже сумнівно той виклик виглядав. Він сказав, що за мною зараз приїдуть, аби доправити мене на допит», – розповів Шолох, додавши, що у той вечір збирався на зустріч з журналістом з Великобританії Ярославом Кошівим у центрі Києва.

«Коли я вийшов з дому, до мене підійшли двоє спортивного вигляду чоловіків і представилися, ніби з прокуратури. Показали мені якийсь папірець. Я почув, як в одного з них спрацювала під курткою рація і зрозумів, що десь неподалік має стояти авто, бо не на метро ж вони мене збирались кудись везти. Поки я щось заперечував, один з тих чоловіків спробував мене схопити за комір, я його вдарив і побіг», – розповів Шолох.

За його словами, тоді йому вдалось втекти, і додому він вже не повернувся. «Наступного дня зустрівся зі знайомим, який працював в міліції, розповів про ситуацію. Ще через день ми знову зустрілися і той самий знайомий сказав, що мені треба негайно, прямо ввечері, виїхати з країни, бо нібито на мене отримане замовлення», – відзначив колишній власник радіо "Континент".

За словами Шолоха, він переховувався у друзів. Через декілька днів йому подзвонила адвокат Марія Самбур, яка, спільно з черкаським журналістом Валерієм Воротником, співпрацювала тоді з Нестором Шуфричем з СДПУ (о).

«Вона казала, що в курсі моїх проблем і може допомогти. Я довго відмовлявся, але врешті погодився зустрітися з нею в барі “Барабан”, запросивши на той же час туди декілька друзів журналістів, аби не бути самому. Вона прийшла разом з Валерієм Воротником, і відразу за ними до бару зайшли двоє чоловіків в цивільному. Було зрозуміло, що то оперативники. Мені відразу запропонували співпрацю з Медведчуком. Умова була проста: я погоджуюсь, всі проблеми знімаються, але я мушу співпрацювати у питанні озвучення в ефірі потрібної їм версії вбивства Гонгадзе», – розповів Шолох.

«Я певний час сперечався, але розумів, що в мене нема часу і можливостей для маневру. У мене в кишені вже був квіток до Варшави на наступну суботу, за пару днів. Отже, я зробив вигляд, ніби погодився. Ми домовились зустрітися в понеділок. На тому і розійшлись», – додав він.

За словами Шолоха, наступної ночі він таємно зустрівся з дітьми, попрощався, а в суботу виїхав до Польщі. «У понеділок Самбур обривала мій телефон, але я не брав трубку. А в середу до приміщення радіо Континент увірвалися працівники міліції, вивезли все обладнання, розтрощили, що залишилося, та без оформлення будь яких паперів заарештували двох працівників. Я тоді звернувся до Юрія Луценка, і він разом з іншими депутатами визволив моїх працівників з міліції. Хоча все одно їх за щось оштрафували», – відзначив колишній власник радіо "Континент".

Як відомо, у 2004-му за часів Леоніда Кучми радіо Континент” було адміністративно знищено, а самому Шолоху довелося тікати з України.

Як повідомлялось, Сергій Шолох вважає, що режисером і замовником вбивства Гонгадзе став Володимир Литвин.

90