НОВИНИ

Сергій Шолох: Режисером і замовником вбивства Гонгадзе міг бути Литвин

Колишній власник радіо "Континент" Сергій Шолох вважає, що замовником вбивства Георгія Гонгадзе був Володимир Литвин. Про це Шолох сказав в інтерв’ю Тиждень.ua.

Шолох вважає, що убивство Гонгадзе було, «з одного боку, заздалегідь ретельно спланованим, а з іншого – помилковим».

За його словами, «Гонгадзе не зробив і не написав нічого такого, за що йому могли помститися».

«Але він був на той час найяскравішим і найопозиційнішим до влади журналістом. Згадайте його прямі запитання до Кучми на каналі “1+1”. Для компрометації Кучми він виявився кандидатом номер один», - відзначив Шолох.

На його думку, до вбивства журналіста причетний Володимир Литвин.

«Режисером і замовником цього злочину став, на мою думку, тодішній керівник Адміністрації Президента Володимир Литвин. Він, очевидно, вирішив, що прийшов його час вирушати в політичну подорож і почав розробляти план, як взяти Кучму в лещата. Впевнений, що самі він, від імені Кучми, роздав накази силовим генералам і полковникам щодо Гії та забезпечив для цього доказову базу. Можливо, він знав про існування записів. Принаймні, то працювало на його інтерес. Якщо записами займався і не агент Литвина, той дуже спритно для себе їх використав», - сказав Шолох.

Як відомо, у 90-ті Сергій Шолох був одним із перших українських бізнесменів, який зважився на запуск приватного радіо. Його “Континент”, за президента Кучми, було чути скрізь. Але у 2004-му “Континент” було адміністративно знищено, а самому Шолоху довелося тікати з України.

Нагадаємо, 29 січня колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач був засуджений за вбивство Гонгадзе до довічного ув'язнення з конфіскацією майна і забороною займати державні посади.

Після оголошення йому вироку Пукач заявив, що про мотиви вбивства журналіста Георгія Гонгадзе треба питати в Литвина й колишнього президента Леоніда Кучми.

Водночас Литвин згодом заперечив правдивість заяв засудженого і заявив, що Олексій Пукач говорить те, що йому навіюють.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.