Рік, що минув від перемоги Майдану, можна назвати роком втрачених можливостей щодо реформування прокуратури. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" заявив Сергій Іванов, колишній багаторічний слідчий прокуратури, нині популярний блогер та активний учасник люстраційних процесів у ній.
"Прокуратура рік тому мала виконати кілька речей: об’єднати всі справи по Майдану в одне велике провадження, забравши в міліції всі розслідування, так само вчинити зі справами щодо сепаратизму, довести їх до суду й спокійно реорганізуватись", – нагадав Іванов.
Однак, за його словами, влада вирішила, що їй таки потрібна прокуратура зі старими повноваженнями, може, в чомусь навіть більшими, ніж були.
"Чому? Та тому що, як і в 2005-му, цей орган був потрібен у ролі молотка, який забиватиме виключно тих, хто не домовився з владою. Тим більше враховуючи, що МВС уже не підвладне президенту, а голова СБУ Наливайченко зайняв нейтральну позицію", – зауважив він.
Саме тому, за словами Іванова, ні Порошенко, ні самі прокурори не поспішають позбуватися своїх повноважень, адже знову правоохоронні органи поділені між різними центрами впливу у владі.
"Прокуратура мала лишитися без свого головного корупційного важеля – проведення слідства. Однак виникає важливе питання: добре, не матиме вона слідчих функцій. А хто розслідуватиме резонансі справи? Адже Антикорупційне бюро в нас так і не запрацювало, міліція дієздатна тільки на папері, а фах слідчих СБУ навіть у мої часи роботи в прокуратурі вважався найбільш низьким", – додає він.
"Фактично мова повинна йти про повну заміну всіх співробітників. Так, розумію, коли триває війна, такий варіант, може, й не на часі, але інших варіантів немає", – підкреслює колишній слідчий прокуратури.
Детальніше читайте у черговому номері журналу «Український тиждень».