Український тиждень № 14 (386) від 9 квітня, 2015

Зміст номеру:
Нині Україна, попри своє бажання, змушена прийняти цю нову реальність – терор, жертвами якого вже почали падати зовсім неповинні цивільні громадяни.
Роман Малко
Суспільство
Ми на війні. Точніше на двох війнах одразу. Одна – наочна, всім зрозуміла: безпосередня агресія сусідньої держави із залученням місцевого люмпену. Друга – менш очевидна: шалені зусилля частини суспільства щодо трансформації держави й не менш шалений опір політичних та бізнес-еліт (а в нас вони давно злилися) будь-яким перетворенням. Я зважився б назвати її прихованою громадянською.
Юрій Макаров
Авторські колонки
У країні останнім часом тільки й мови, що про реформи. Відрадно. Нарешті всім стало очевидно, що далі зволікати ніяк, і в суспільстві з’явився запит на зміни. Здається, зараз потребу в невідкладних перетвореннях усвідомлюють навіть бабусі й немовлята. Склалася така ситуація, коли без реформ уже не можуть ані верхи, ані низи.
Єгор Фірсов
Економіка
Директор військових програм Центру Разумкова розповів Тижню про хід реформ у сфері національної безпеки та оборони, модернізацію війська і зміни, які можна провести в ЗСУ вже зараз.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
З перших днів приходу до влади нової-старої команди Порошенка – Яценюка – Турчинова від них очікували рішучих дій із реформування силового блоку та суддівської системи, які слугували каральним вістрям режиму Януковича. Слова «міліціонер», «прокурор» і «суддя» стали фактично синонімами хабарництва, підлабузництва та повної втрати обличчя.
Богдан Буткевич
Суспільство
14 жовтня 2014 року Верховна Рада ухвалила оновлений Закон «Про прокурату­­ру». У ньому є кілька важливих новацій, пов’язаних з адміністративними функціями цього органу, але головні проблеми – досудове слідство та нагляд за іншими органами – залишилися, хай і в дещо урізаному вигляді.
Богдан Буткевич
Суспільство
Економічні реформи в Україні зі скрипом набирають хід, але результату поки що не видно
Любомир Шавалюк
Економіка
Ірина Бекешкіна про суспільні очікування змін, сприйняття реформ і неготовність до них влади
Ірина Бекешкіна
Авторські колонки
Які шанси на успіх у реформуванні енергетичного сектору економіки
Олесь Олексієнко
Економіка
Ухвалення нового Закону «Про вищу освіту» вже називають одним із прикладів реалізації реформ в Україні. Проте вітчизняна освіта не зводиться виключно до вищої школи і прямо залежить не тільки від ухвалення законопроектів, а й від їх практичного втілення в життя
Оксана Степаненко
Суспільство
Без відповідальності й бажання щось змінити навіть найкращі стратегії та концепції державних реформ в українській культурі приречені припадати пилом у глибоких міністерських архівах
Ганна Трегуб
Культура
Подорожуючи далекими країнами, ми подеколи навіть не усвідомлюємо, що й наше подвір’я може містити великий світ. Часи постсоціалістичного капіталізму створили безліч можливостей для життя у столичному мегаполісі
Катерина Новікова
Суспільство
Навколо цього ресурсу оберталося все доіндустріальне господарство. Сьогодні він стримує зростання
The Economist
Світ
Зони вільної торгівлі на піку популярності – особливо серед політиків
The Economist
Економіка
Думки чеського суспільства щодо багатьох політичних тем істотно різняться. Зокрема президентові Мілошу Земану не вдається виконати обіцянки зробити все можливе для досягнення єдності свого народу. Адже саме його публічні виступи стали однією з причин конфліктів у суспільстві.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
У Китаї можуть незабаром почати зменшуватись обсяги виробництва сталі та попит на неї
The Economist
Світ
До 1960-х років Україна залишалась аграрною країною, більшість її населення становили селяни. І за будь-якого політичного режиму селянство було фундаментом соціальної піраміди, маючи при цьому найменше прав
Дмитро Архірейський
Історія
Головною подією минулого тижня в Криму стало, безперечно, припинення мовлення від 1 квіт­­ня кримськотатарського телеканалу АТR. Це аж ніяк не перший засіб масової інформації на півострові, заглушений окупантами. Але жоден із попередніх випадків не діставав настільки гучного розголосу, зокрема й міжнародного, бо АТR, на відміну від інших, був не однією із барв на політичній палітрі думок, а, по суті, єдиним загальнонаціональним каналом для цілого окремого народу.
Лесь Терен
Суспільство
Як відомо, питання про мультивалютну зону на території «республік» порушували вже давно. Ще від вересня керівництво «ДНР» погрожувало ввести в обіг «червінці», які вже стали тут сумновідомими, щоб компенсувати нестачу паперових гривневих купюр.
Станіслав Васін
Суспільство
Запитання початку дев’яностих «хто ти такий?» було образливою спробою поставити людину на місце. Вказати їй, що без малинового піджака, «даху» від якого-небудь Чіріка, Самвела, директора шахти чи заступника мера вона не має права на слово, а тому повинна мовчки терпіти відсутність зарплати чи віддавати «бригаді» відсоток із заробленого.
Олена Стяжкіна
Авторські колонки