Сергій Горбатюк: Слідчі ДСР за майданівськіми справами за рік повідомили про підозру 96 особам

11 Листопада 2016, 09:27

Слідчі Департаменту спеціальних розслідувань (ДСР) з листопада минулого року й до сьогодні повідомили про підозру 96 особам: 86 працівникам правоохоронних органів, зокрема восьми слідчим, одному прокурору, а крім того, дев’ятьом цивільним особам. Про це в інтерв’ю Тижню розповів голова ДСР Сергій Горбатюк.

Також, за його словами, до суду направлено 20 обвинувальних актів стосовно 41 особи.

«Що ж до конкретних подій, то в нас триває судовий розгляд по 30 листопада: Попову та чотирьом командирам «Беркута». Ще дев’ять осіб у розшуку. У справі 1 грудня за рік у суди направлено чотири обвинувальні акти стосовно трьох беркутівців: командира батальйону, заступника командира роти та бійця, одній особі з підрозділу громадської безпеки, яка не припиняла злочинних дій працівників правоохоронних органів, що безпідставно побили затриманого. Спроба витіснення протестувальників із Майдану в ніч з 10 на 11 грудня: один обвинувальний акт направлено стосовно двох осіб. Це командир роти запорізького «Беркута» й командир відділення. Розслідування триває», – розповів він.

Також, за словами Горбатюка, перевіряється незаконне рішення суду щодо заборони цього мітингу, а також рішення керівництва правоохоронних органів, які організували незаконну спробу витіснення майданівців.

«Тоді, нагадаю, постраждали 36 осіб. Події січня. Повідомлено про підозру високопосадовцям: президентові, керівництву правоохоронних органів Захарченку, Ратушняку, Федчуку, Кусюку. Крім того, повідомлено про підозру двом бійцям харківського «Беркута» щодо побиття протестувальників на колонаді стадіону Динамо. Найближчим часом слідство завершитися, після чого підозрюваним будуть надані матеріали для ознайомлення», – розказав голова ДСР. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»