Український тиждень № 45 (469) від 10 листопада, 2016

Зміст номеру:
Українська громадська думка сама собі призначила США на роль «старшого брата».
Дмитро Крапивенко
Світ
Ранок 9 листопада почався близько 6-ї. «Ну що, тепер доведеться відбиватися від «політики» не тільки своїх трампів, а й заокеанського», — дзвінок з Іспанії, де партії щойно ледь домовилися й сформували уряд після року переговорів, сварок і перспективи вже третіх поспіль виборів. «Що сталося з Америкою?
Анна Корбут
Авторські колонки
Анатомія дискредитації та вимоги відставки голови НБУ
Любомир Шавалюк, Віталій Мельничук
Економіка
Тиждень поспілкувався з головою Департаменту спеціальних розслідувань Сергієм Горбатюком про розслідування справ Майдану, покарання функціонерів часів Януковича, які досі в Україні, та конфлікти з Генеральною прокуратурою.
Станіслав Козлюк
Суспільство
«Це просто добре кіно»
Роберт Чижевський
Суспільство
Формула українсько-польських відносин «прощаємо та просимо вибачення» відійшла в минуле
Святослав Липовецький
Історія
Прошу повірити на слово, я це не вигадав, узагалі не маю звички придумувати ефектні деталі, які скидаються на белетристику.
Юрій Макаров
Авторські колонки
На якій стадії нині формування правоохоронних структур, більшість із котрих має боротися з корупцією
Станіслав Козлюк
Суспільство
Іноді здається, що головним ворогом України є сама Україна. Це до питання про трьох гетьманів на двох українців. Так само і з антикорупційною боротьбою, точніше з її противниками.
Богдан Буткевич
Політика
У червні 2016 року столичний Апеляційний суд розбирав обставини справи стосовно мера Вишгорода Олексія Момота. На кілька місяців раніше СБУ та Генпрокуратура повідомили про спільне затримання останнього нібито під час узяття ним хабара €1 млн. Голова СБУ Василь Грицак навіть вирішив особисто поінформувати громадськість про операцію з викриття рекордної, як тоді вважали, оборудки. За розслідування справи взялася прокуратура Київщини. Печерський райсуд визначив для Момота запобіжний захід у вигляді арешту із заставою 5 млн грн, а також відсторонив його від посади на два місяці.
Андрій Голуб
Суспільство
Румунія пройшла, а точніше проходить і нині, непростий шлях боротьби зі зловживаннями у владі: були спроби побудувати антикорупційні інституції на кшталт тих, що зараз стартують в Україні, всілякі перешкоди, які чинила цьому влада, безрезультатна тяганина, а відтак, нарешті, гучні звинувачення, викриття, кримінальні справи та відставки найвищих посадовців.
Анна Корбут
Світ
Тиждень обговорив із французьким публіцистом механізми російських впливів на світ та потенціал для подолання популістичної загрози.
Алла Лазарева
Світ
Відколи в червні Британія проголосувала за вихід із Європейського Союзу, уряд у сум’ятті й не знає, що робити далі. Між прихильниками цілковитого розриву з Європою і тими, хто хоче зберегти торгові та інші зв’язки, почалися запеклі суперечки. А зараз прем’єрка отримала розгромне рішення Високого суду Британії: ним сказано, що вона не може почати процесу виходу з ЄС без консультацій із парламентом. Останній може легко ветувати всі її плани.
Майкл Бініон
Світ
Навряд чи зараз доречно говорити про «Захід». У багатьох царинах (безпека, торгівля, зміна клімату) Дональд Трамп не має нічого спільного з іншими лідерами розвинених промислових країн. Інституції США справді потужні, і більшість американців усе ще має клепку в голові; може, президентські реалії чогось навчать Трампа. Може, за чотири роки все буде інакше. Однак наслідки події вже завдають величезної (причому дедалі більшої) шкоди.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Канцлерові Німеччини та прем’єрові Баварії на одній сцені затісно
The Economist
Світ
Уряд обіцяє адекватну відповідь на інтернет-атаки іноземних держав
The Economist
Світ
У 1920-х роках українські письменники об’їздили найдальші куточки Європи й Азії
Ярина Цимбал
Історія
Чи може бути корисний для нас досвід Східної Німеччини, яка подолала комуністичний спадок НДР? Про це Тиждень розмовляв із Франческо Альберті, відомим італійським правником, політологом, маршалом Фінансової гвардії із Тренто. У своїй книжці «НДР: що залишається?» він подає різні виміри короткого буття цієї німецької республіки.
Катерина Новікова
Культура
Днями зустрічалася з подругою. Вона із сім’єю вже два роки мешкає в Росії. Винаймають житло, є робота. Тричі на рік приїздять відвідати батьків та домівку.
Вікторія Малишева
Суспільство
За два з половиною роки війни на окупованих територіях, здавалося б, змінилося все, що тільки могло змінитися.
Станіслав Васін
Суспільство
Чорна ― найтемніша з барв. Теоретично це не колір, а тільки відсутність видимого світла. Як відомо, кольори виникають із білого проміння, яке предмети почасти відбивають, а почасти поглинають. Чорний колір ― це… повна відсутність світла. А от чи є предмети, які цілковито поглинають світло й зовсім не відбивають його? У принципі ні. У фізиці такі об’єкти називають абсолютно чорними тілами, та в дійсності їх не існує.
ОНУХ
Авторські колонки