Голова Департаменту спеціальних розслідувань (ДСР) Сергій Горбатюк розповів в інтерв’ю Тижню, що він не має конфлікту з генпрокурором і його заступниками, а лише відстоює дотримання законів.
«Я не конфліктую ані з генпрокурором, ані з його заступниками. А лише відстоюю виключення будь-якого неправомірного зовнішнього втручання в процесуальну діяльність слідчих та прокурорів і прошу, щоб не завдавали шкоди провадженням. Тобто відстоюю дотримання закону. Але це чомусь сприймається як конфлікт», — сказав він.
За його словами, останнє рішення про розділення департаменту приймалося без жодного погодження чи навіть обговорення, без наведення якихось об’єктивних причин.
«Формальна причина — Горбатюк не хоче направляти до суду велику справу Януковича, а є люди, які хочуть. Але ж не було питання про моє бажання чи небажання. Я просто казав, що об’єднання всіх епізодів в одну справу з урахуванням особливостей чинного КПК — погана ідея. Строки, відведені на розслідування, завершаться — і справу зруйнують. Плюс не можна згідно із теперішнім законом здійснювати процедуру спеціального так званого заочного судочинства. Але замість того, щоб прислухатися до аргументів та намагатися конструктивно їх вирішувати, мені сказали, що я чогось там не хочу. І нас розділили. Але ж я не проти, давайте завершувати епізоди з виконавцями й давайте отримувати докази для організаторів. Якщо ми отримуємо вирок за окремим епізодом, повторно у справі Януковича той факт доводити вже не потрібно, це прописано в законодавстві. У ГПУ сказали, що я неправий, тому завершуватимуть справу інші», — розповів Горбатюк.
За словами голови ДСР, коли минуло два тижні — Генпрокуратура змінила риторику.
«Минуло два тижні — і риторика змінилася. Тепер у Генпрокуратурі кажуть, що в суди треба направляти справи за окремими епізодами. І вже погодилися, що закон про заочне судочинство треба міняти. Хоча я з цього приводу про наявні проблеми та можливі ризики від застосування закону ще в серпні писав доповідну генеральному. Але відповіді так і не отримав. У результаті ГПУ дійшла до того, про що ми в ДСР говорили від початку. Тепер питання: навіщо тоді починали «оптимізацію»? У нас була структура роботи. Все, що ми просили, — 5–10 аналітиків, які були б координаторами розслідувань. Гаразд, якщо нам не хотіли віддавати функцію координації, могли б цю групу вивести окремо. Натомість у нас забрали 60 людей», — розповів Горбатюк.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»