Сербія розпочала військові навчання на кордоні з Косово

29 Березня 2018, 10:47

У Сербії заявили про початок військових навчань у четвер, 29 березня, пояснивши цим появу своїх літаків на кордоні з Косово. Про це повідомляє видання Rts.rs.

 

У Міністерстві оборони Сербії заявили, що розпочинають військові навчання на полігоні "Пасулянска ливада", який розташований неподалік від території Косова.

 

"Ці навчання називаються "Sadejstvo 2018", на яких буде присутнє державне та військове керівництво. В антитерористичних навчаннях візьмуть участь артилерія, піхота та наша авіація", – розповіли у сербському Міноборони.

 

Через політ, який зафіксували у Прешево, що знаходиться в Косові, Міжнародна миротворча місія в Косові під керівництвом НАТО (KFOR) заявила, що проведе відповідну перевірку.

 

У KFOR запевнили, що стежать за ситуацією, там також закликали всіх мешканців регіону залишатися спокійними, оскільки загрози немає.

 

Нагадаємо, раніше Північноатлантичний альянс НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович – колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Додамо, що майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала.