НОВИНИ

Вбивство сербського політика. НАТО закликало Сербію та Косово до діалогу

Альянс повністю підтримує діалог між Белградом і Приштиною.

Північноатлантичний альянс НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС. Про це заявила прес-секретар НАТО Оана Лунгеску, передає The Associated Press.

 

Лунгеску заявила, що миротворчі сили під проводом НАТО, створені в 1999 році, "продовжують гарантувати безпечне середовище та свободу пересування в Косові" після вбивства, яке сталося у вівторок, 16 січня.

 

За її словами, НАТО повністю підтримує діалог між Белградом і Приштиною, що відбувається за сприяння ЄС, та закликає до того, щоб цей діалог продовжувався, оскільки він важливий для миру та безпеки в регіоні.

 

Нагадаємо, лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович - колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Додамо, що майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.