Сенцов відповів на лист французьких діячів та митців

5 Вересня 2018, 19:35

Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов надіслав листа, у якому подякував всім французам, які висловили йому свою підтримку, та закликав не забувати про інших політв'язнів. Лист опублікований на сторінці петиції «Aidez-nous à sauver Oleg Sentsov et d'autres prisonniers politiques!» («Допоможіть врятувати Олега Сенцова та інших політв’язнів!») у середу, 5 вересня,.

 

«Вітаю, мої французькі друзі! Дякую вам за ті незліченні листи, які ви мені надіслали, за ті теплі слова і підтримку, які ви в них вклали. Я лише один раз був у Франції, в Парижі і в Нормандії, але закохався у вашу країну назавжди! Хоча деякі примудряються в неї закохатися і заочно, жодного разу в ній не побувавши, ось яка сила любові та потягу до Франції та її народу. І мені дуже приємно, що французи та їх президент так підтримують мене та мою країну. Дякую ще раз!

 

Проте не варто забувати про інших українських в’язнів, що позбавлені волі в Росії за несправедливими, політичними та сфабрикованими звинуваченнями.

 

Мої дії скеровані, перш за все, на те, щоб звернути увагу на їхню долю і якось допомогти звільнити їх. Маю надію, що у народу Франції схожі цілі, адже ви так любите свободу і не один раз продемонстрували всьому світові як за неї треба боротися! І ми, українці, дуже схожі в цьому на вас! Слава Україні та Слава Франції!».

 

Нагадаємо, 20 серпня представники української діаспори у Франції записали відеозвернення до президента країни Емманюеля Макрона, в якому просять сприяти звільненню українського режисера Олега Сенцова.

 

13 серпня міністр культури Франції Франсуаз Ніссен, режисер Жан-Люк Годар і Кен Лоуч та інші відомі особистості у сфері мистецтва написали відкритого листа із закликом звільнити політв'язня Олега Сенцова. 

 

 30 липня, на фасаді мерії Парижа розмістили фото утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова.